„Takarodj innen, te szerencsétlen!” – így fogadták szerda este a temesváriak George Simiont, a Románok Egyesülésért Szövetség (AUR) társelnökét, aki több társával együtt részt akart venni az 1989-es forradalom 31-ik évfordulóján tartott megemlékezésen.
A szélsőséges párt vezető politikusai ezekben a napokban sorra felkeresik az erdélyi városokat, hogy megköszönjék a szavazóiknak a rendkívüli választási eredményeiket. Szerdán Temesvárra érkeztek, ahol meg akartak emlékezni a temesvári forradalom áldozataira.
George Simion egy beszédet is tartott a Győzelem téren, amit a Temesvár Társaság megemlékezői megzavartak. Többen felszólították, hogy tegyen maszkot, majd többen fenyegetően körbevették az AUR társelnökét. Ekkor a csendőrök kordont vontak a fociultrából lett politikus köré. Simion végül a csendőrök kíséretében gyertyákat gyújtott az érsekség lépcsőin a forradalom áldozatainak emlékére.
A Temesvár Társaság elnöke az incidenseket megelőzően közleményben szólította fel George Simiont, hogy az AUR határolódjon el két frissen megválasztott törvényhozójától, Francisc Tobától, valamint Nicolae Romantól, akik részt vettek az 1989-es forradalom elfojtására tett kísérletben. „Azért győztünk, mert a temesváriak nem hittek a sovén nacionalizmus hívó szavának, azért győztünk, mert itt a nemzetiségek egységesek voltak, azért győztünk, mert elutasítottuk mindazt, amit George Simion pártja képvisel” – fogalmazott Florian Răzvan-Mihalcea, emlékeztetve ugyanakkor a Temesvári Kiáltvány 4. pontjára, amely kimondja, hogy „a nacionalizmusnak nincs helye Romániában”.
(maszol.ro)
a hozzászólások felülvizsgálatát és törlési jogát fenntartjuk
Hitel mindenkinek a koronavírus-járvány idején Jó nap, Szüksége van kölcsönre? Pénzügyi válságban van? Szerencséd van, mert 24 (...)
Hitel az új év megkezdéséhez (Jelentkezés itt) Jó nap, Ebben az évben 2021-ben mindenféle hitelt kínálunk, függetlenül az Ön pénzügyi (...)
Karácsonyi kölcsön 24 órán belül mindenki számára Jó nap, Jelentkezzen ide mindenféle hitelre, ez legális és a megfelelő protokollokat (...)
adj fel hirdetéstEurope, and in Ancient Russia
Erdemesnek Tarta am felmerni hogy az (...)
Mi a helyzet Nagybányán ?
Sok sikert!
Ha nem jön köze ez a vírusos (...)
Szivbol gratulalok! ♥
Gratulalok tanarneni
Őszinte köszönetem és elismerésem (...)
Sok sikert a további munkássághoz!
Örömmel látom hogy elismerik (...)
K Ö S Z Ö N Ö M !
Nagyon sok szeretettel gratulálok Pap (...)
Tisztelt Szerkesztőség! Előző (...)
Tisztelt Szerkesztőség! Lenkey Tibor (...)
Sarlós Boldogasszony Szentmiséinek (...)
Nagybányai Szent Miklós/Szent Antal (...)
Nagybányai Árpádházi Szent (...)
Brutus véleménye szerin: elmentek (...)
Húha! Ezek, a fiúk lányok hogy (...)
Tisztelt rangos véleményező! Mint (...)
Tisztelt Szerkesztőség! Az edélyi (...)
Engem modfelett elkedvetlenit amikor (...)
Imádkozni fogunk, innen Budapestről (...)
Már eljőt vagy nem a kifizetés mert (...)
Szép munka, egy nemes ügy (...)
Gratula!
Kitűnő alkalom.
Nagyon jó dolog
Kedves Kertész Rozália! Igen, kell (...)
Nagybányai nyugdíjas lakosként (...)
véleményt, a cikkek végén az erre kijelölt helyen, lehet írni
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek