1 dollár = RON
100 forint = 0 RON

Nagybányai HCM redivivus!

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

A lelkünket kenegette vasárnap este a nagybányai HCM lublini játéka. Jómagam sok mérkõzést láttam elég hosszú sporttudósítói pályám alatt, de ilyen szív-lélek játékot ritkán, amelyet lányaink produkáltak! Le az összes kalapokkal, lányok!

Pedig nem alakult jól az eredmény számunkra az elsõ percekben, fõleg, amíg Gjeorgjevszka rájött, hogy melyik csapatban is játszik, mert nem túlzás azt mondani, hogy az õ hibáiból három gyors gólt kaptunk! Aztán tisztult a kép nála, játékostársai is figyelmeztették erre, minekutána helyreállt a világ rendje: elõbb kiegyenlítettünk 4 – 4 (12. perc), majd a vezetést is megszereztük (6 – 7, a 19. percben). Még egy fellángolása volt a hazai csapatnak, elhúztak két góllal, ám Ardean Elisei és Lobach révén 10 – 10 lett a félidõben.

Amit a második félidõben láttunk, az maga a csoda: a nagybányai lányok valósággal szárnyaltak a pályán, sorra lõtték a szebbnél-szebb gólokat, jól védekeztek és, ami a legfontosabb, Paula Ungureanu az õrületbe kergette a lublini lányokat fantasztikus védéseivel! Az eredmény nem is maradt el: hat gólos idegenbeli gyõzelem (volt kilenc gól is közte!) és második hely a D csoportban, amely feljogosítja lányainkat a továbbjutásra. Ehhez a mai mérkõzésen itthon (19.00 órai kezdettel) a Metz ellen elég egy döntetlen is. De miért ne gyõznénk?! Hajrá, lányok!

MKS Selgros Lublin (lengyel) – Nagybányai HCM 22 – 28 (10 – 10)

Globus Aréna, kb 4.000 nézõ. Vezette: Szaso Krkacsev és Gjoko Kolevszki (mindkettõ macedón). EHF ellenõr: Viktor Poladenko (orosz).

Büntetõdobások: 4 – 4 (3 – 3, kihagyta Malek, illetve Tiron). Kiállítási percek: 8 – 12.

MKS Selgros Lublin: Dzukheva (15 jó védése volt), Baranowska (2) – Gega 4 (1), Rola 4, Drabik 3, Mihdaliova 3, Da Solva 2, Kocela 2, Malek 2 (2), Skrzyniarz 2, De Jesus, Kozimur, Nestsiaruk, Repelewska, Syncerz, Szarawaga. Edzõk: Sabina Wlodek és Monika Marzec.

Nagybányai HCM: Ungureanu (17), Arenhart (1 büntetõt hárított), Cetãteanu (1) – Ardean Elisei 5, Buceschi 4, Lobach 4, Do Nascimento 4, Gjeorgjievska 3, Davydenko 2 (2), Makeeva 2, Marin 1 (1), Nechita 1, Szûcs 1, Tiron 1, Herrem. Edzõk: Costicã Buceschi és Kovács Magda.

A tabella állása: 1. Larvik HK 5  5  0  0  134 – 117  10 p., 2. Nagybányai HCM 5  2  0  3  131 – 136  4 p., 3. Metz Handball  5  1  1  3  140 – 140  3 p., 4. MKS Selgros Lublin  5  1  1  3  135 – 147  3 p.

Az utolsó forduló párosítása: Ma, november 21, 19 óra: Nagybányai HCM – Metz Handball, holnap, november 22, Larvik HK – MKS Selgros Lublin.

(simsán)

Bányavidéki Új Szó

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek

k rmdsz
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

G7global1@proton.me A refinery in Kazakhstan,Qatar and Russia have product allocation for D2, D6, ESPO, JET A1, JP54 (...)

My company offer loans at low interest rates of 2% My company offer loans at low interest rates of 2%. The company is registered with the ministry of (...)

Hitel- és pénzügyi segítség online Jó nap, Jelentkezzen itt mindenféle hitelre, pénzügyi helyzetétől függetlenül, hitelünk (...)