1 dollár = RON
100 forint = 0 RON

Rezgett a léc, de Brazília behúzta a nyitómeccset

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

A házigazda egygólos hátrányból fordított Horvátország ellen, végül 3-1-re győzött. Neymar két góllal vette ki a részét a sikerből. A másodikat egy jogtalan tizenegyesből.

Ugyan Brazília jól kezdte az összecsapást, egy horvát támadás végén Marcelo lábáról a saját kapujába pattant a labda, így a 11. percben a vendégek szereztek vezetést (0-1). Nem roppant össze a bekapott góltól a házigazda. Sőt! Az utolsó pillanatban a kezdőbe jelölt Oscar vezérletével egyre jobban játszott a selecao, a 29. percben pedig jött az egyenlítés, Neymar lapos lövése fogott ki Pletikosán (1-1).

Az első félidő végén még lüktető volt a játék, de a szünet utánra visszaesett a tempó, a kapusoknak nem sok dolga akadt. Már-már unalomba fulladt volna a mérkőzés, amikor Fred elesett a tizenhatoson belül: a játékvezető tizenegyest ítélt, pedig csatár csak feldobta magát. Neymar állt a labda mögé és ugyan némi szerencsével, de értékesítette a büntetőt (2-1).

A 84. percben a brazil kapuba juttatta a labdát Horvátország, de a játékvezető úgy ítélte meg, hogy a támadás során Olic szabálytalankodott a brazil kapussal szemben, így szabadrúgást ítélt kifelé – ez is egy vitatható döntés volt. Hiába támadtak szomszédaink a végén, egy labdaszerzés után Oscar tette fel saját teljesítményére a koronát (3-1), kétgólos győzelmet aratott a házigazda.

Eredmény - labdarúgó-világbajnokság, A csoport, 1. forduló

Arena de Sao Paulo, Vezeti: Nisimura Juicsi (japán)

Brazília - Horvátország 3-1 (1-1)

Brazília: Júlio César - Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo - Luis Gustavo, Paulinho (Hernanes, 64.) - Oscar, Hulk (Bernard, 68.), Neymar (Ramires, 88.) - Fred Szövetségi kapitány:Luiz Felipe Scolari

Horvátország: Pletikosa - Srna, Corluka, Lovren, Vrsaljko - Modric, Rakitic - Perisic, Kovacic (Brozovic, 61.), Olic - Jelavic (Rebic, 78.) Szövetségi kapitány: Niko Kovac

Gólszerző: Neymar (29., 72. - 11-esből), Oscar (90+1.) illetve Marcelo (11. - öngól)

Sárga lap: Neymar (27.), Gustavo (88.) illetve Corluka (66.), Lovren (70.)