|
|
aktuális >>
nemzetközi érdekű |
betűméret:
|
|
|
|
|
Szegénységi küszöb alatt él minden ötödik gyermek az EU-ban |
|
|
2010-02-04 12:22:11 |
|
|
|
 Az Európai Unió lakosságának 17 százalékát, ezen belül a 17 év alattiaknak átlagosan 20 százalékát sújtja a szegénység az EU statisztikai hivatalának (Eurostat) hétfõn közzétett legfrissebb, 2008-as adatokat tartalmazó elemzése szerint.
A legnagyobb mértékben sújtott országok között található Lettország (26 százalék), Románia (23), Bulgária (21), Görögország, Spanyolország és Litvánia (20-20). |
|
|
|
|
|
|
Magyarország 12 százalékkal a lista másik végén áll a legalacsonyabb rátájú Csehország (9 százalék), valamint Hollandia és Szlovákia (11-11) mögött, Ausztria, Dánia, Svédország és Szlovénia társaságában. Az Eurostat abból az alkalomból készítette a statisztikát, hogy idén a szegénység és a társadalmi kizárás elleni évet tartják az EU-ban.
A szegénységi küszöb minden EU-tagállamban változó, és a hivatal azt is megjegyzi, hogy relatív, az egyes országokat saját életszínvonalukhoz hasonlító arányokról van szó.
Az adatokból kiderül, hogy a tagországok túlnyomó többségében a gyermekek nagyobb arányban élnek szegénységben, mint a lakosság átlaga. Romániában 33, Bulgáriában 26 százalék az arány a gyermekek körében, Magyarország pontosan az uniós átlagot képviseli 20 százalékkal.
Hazánkban a 65 év fölöttiek mindössze 4 százaléka él a szegénység fenyegetettségében, ez a legkisebb arány az EU-ban. A munkával rendelkezõk, alkalmazottak között a szegények uniós átlaga 8 százalék, Magyarország 5 százalékkal itt is a lista végén helyezkedik el a 4 százalékos Csehország mögött.
Külön vizsgálta az uniós hivatal a szegénység néhány fokmérõjét. Kiderült, hogy átlagosan a lakosság 37 százaléka (Magyarországon 67) nem engedhet meg magának egyhetes vidéki vagy külföldi nyaralást, 10 százalék (Magyarországon ugyancsak 10) nem tud a szükséges mértékben fûteni, 9 százalék (Magyarországon 26) hetente legfeljebb kétszer ehet húst a szegénység miatt, 9 százaléknak (Magyarországon 20) nem telik autóra.
(index.hu) |
|
|
|
oszd meg a cikket barátaiddal:
|
|
|
hozzászólás a a forúmba |
 |
|
|
további írásaink a
nemzetközi érdekű
rovatban |
|
|
|
Újabb hadgyakorlatot kezd az USA és Dél-Korea |
|
|
Kigyulladt egy olajfúró torony a Mexikói-öbölben |
|
|
Gyorsult a gazdasági növekedés, nőttek a termelői árak az euróövezetben |
|
|
Félbeszakadt a mentés a chilei bányában |
|
|
Az USA döntheti be a világgazdaságot |
|
|
Budapesti olimpia – a siker igézetében az ország |
|
|
Alkohol-problémákkal küzd a mélyben rekedt chilei bányászok egy része |
|
|
Egy roma családdal végzett a pozsonyi ámokfutó |
|
|
Sorozatok bírálatok érik Sarkozy francia elnököt a romák kiutasítása miatt |
|
|
archivum >> |
|
|
|