|
|
aktuális >>
országos érdekű |
betűméret:
|
|
|
|
|
Székelyföld-alap kellene |
|
|
2010-07-30 09:58:35
|
|
|
|
 Székelyföld-alap létrehozását javasolja Édler András sepsiszentgyörgyi RMDSZ-es képviselő, a megye valamennyi önkormányzata hozzájárulna, különféle természeti csapások esetén pedig azonnali segélyhez jutnának a települések.
A kezdeményező elképzelése szerint a szolidaritási alap a hozzájárulás elve szerint működne, a polgármesteri hivatalok havonta befizetnének bizonyos összeget, árvizek, földrengések, más természeti katasztrófák esetén ebből azonnali segítséghez jutnának az érintettek. |
|
|
|
|
|
|
Így nem kellene mindig a bukaresti kormány támogatására várni, önerőből is meg lehetne oldani a gondok egy részét — magyarázta Édler, aki szerint a kezdeményezés a székelyföldi öntudatot is erősítené. Mint mondta, javaslatát felvetette Tamás Sándor megyei tanácselnöknek is.
Kovászna Megye Tanácsának elnöke lapunk érdeklődésére elmondta: az ötletet jónak tartja, és a keretet már korábban létrehozták, a hivatalosan bejegyzett Adetcov egyesület révén lehetne lebonyolítani. Nagyobb körben, a polgármesterekkel még nem esett szó a tervről, de az elmúlt hetek áradásai azt mutatják: mindenkinek szüksége lenne a támogatásra.
(erdely.ma) |
|
|
|
|
|
|
oszd meg a cikket barátaiddal:
|
|
|
hozzászólás a a forúmba |
 |
|
|
további írásaink a
országos érdekű
rovatban |
|
|
|
Demográfiai dráma: a magyarok száma közel 200 ezerrel csökkent |
|
|
Az MPP RMDSZ-ellenes nagygyűlést szervez Marosvásárhelyen |
|
|
Nyolcan fagytak meg egy nap alatt |
|
|
Romániában 1 millió 238 ezer magyar él |
|
|
RMDSZ-IMF találkozó: tavasszal remélhetőleg emelkedhetnek a bérek és a nyugdíjak |
|
|
Erdély 2020 és a lengyel példa |
|
|
Az ország legnagyobb munkanélküli segélye akkora, mint Traian Băsescu fizetése |
|
|
Lesz magyar polgármestere Marosvásárhelynek? |
|
|
Derűlátó a PDL jövőjét illetően Emil Boc miniszterelnök |
|
|
archivum >> |
|
|
|