|
|
aktuális >>
helyi érdekű |
betűméret:
|
|
|
|
|
Magas rangú vendégek Nagybányán |
|
|
2010-09-07 08:22:47
|
|
|
|
 Tegnapelőtt este Máramaros megyébe érkezett az oktatásügyi miniszter.
Daniel Funeriu tegnap reggel háromnegyed nyolckor már el is kezdte munkalátogatását, méghozzá az egyik nagybányai magánóvodával, amelyik idén kapott mûködési engedélyt, és amelyik a megye egyik legjobban felszerelt ilyen intézménye. |
|
|
|
|
|
|
Még kamerás megfigyelõrendszerrel is rendelkezik, így a szülõk a világhálóra kapcsolódva bármikor nyomon követhetik az oktatás, nevelés menetét.
Ezt követõen a tárcavezetõ Kõvárhosszúfaluba ment, ahol megnézte a most épülõ iskolát, és ígéretet tett arra, hogy pénzt juttat a jelenleg éppen megrekedt munkálatok folytatására. Innen Nagysomkút felé vette az irányt a hivatalos konvoj, ahol szintén pénzt ígért a miniszter, a helyi “Ioan Buteanu” Iskolacsoportnál folyó munkálatok folytatására.
A munkalátogatás következõ pontja Mosóbánya volt, majd következett Sülelmed, Magyarlápos, Kapnikbánya és Aknasugatag.
A látogatás során Daniel Funeriu kijelentette: javasolni fogja, hogy az érettségi vizsgákon puskázáson rajtakapott diákokat büntetésképpen két évig ne fogadják semmiféle fontosabb vizsgán. Ugyanakkor az átláthatóság biztosítása végett szorgalmazni fogja azt is, hogy az érettségi vizsgákon, a felügyelõtanárok mellett, a civil szervezetek képviselõi is jelen lehessenek.
Itt mondom el azt is, hogy tegnap délelõtt Magyarország bukaresti nagykövete, Füzes Oszkár is Nagybányán járt. A nagykövet találkozott a város ideiglenesen kinevezett polgármesterével, Ludescher Istvánnal, akivel egyebek mellett a Romaltyn bányavállalat sorsáról is tárgyalt.
(Tamási Attila) |
|
|
|
|
|
|
oszd meg a cikket barátaiddal:
|
|
|
hozzászólás a a forúmba |
 |
|
|
további írásaink a
helyi érdekű
rovatban |
|
|
|
Rövid hírek a Teleki Magyar Házból |
|
|
Sok diák hagyta abba az iskolát az első félévben |
|
|
600 volt Romplumbos elhelyezése |
|
|
Merész terv Kapnikbányán |
|
|
Inasokat alakalmaznak |
|
|
Hova lett 6000 nagybányai magyar? |
|
|
Csökkentették a kórházi ágyak számát |
|
|
Mától ismét üzemel az uszoda |
|
|
Folker-táncház lesz hétfõn! |
|
|
archivum >> |
|
|
|