1 dollár = RON
100 forint = 0 RON

Leküzdötte a Dinamót és kupa-negyeddöntős az FK Csíkszereda

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Utolsó előtti csapatként az FK Csíkszereda jutott be a labdarúgó Románia Kupa negyeddöntőjébe, a piros feketék csütörtök este drámai mérkőzésen, büntetőpárbajban győzték le a bukaresti Dinamót.

Gól nélküli első félidő után a második 45 perc elején a hazai pályán játszó FK meglépett két góllal, de a Dinamo Dan Nistor duplájával gyorsan kiegyenlített. A félórás hosszabbításban Mircea Rednic csapata a vezetést is megszerezte, a hazaiak azonban a 115. percben egyenlítettek.

A büntetetőpárbaj a tizedik sorozatban dőlt el, miután Kino Delorge, a vendégek belga balhátvédje újból kihagyta a megismételtett tizenegyest.

Részletes helyszíni beszámolóval később jelentkezünk.

Labdarúgó Románia Kupa, nyolcaddöntő

FK Csíkszereda (III.)–FC Dinamo Bukarest (I.) 4–3 – tizenegyesekkel (0–0, 2–2, 0–0, 1–1)
Csíkszereda, Városi Stadion
játékvezető: Andrei Antonie (Bukarest)
gól: Majzik (48.), Magyari (52.), Berde (115.) / Nistor (54., 60.), Neicuțescu(106.)a büntetőpárbajban: 6–5
sárga lap: Csűrös (68.), Berde (75.), Györgyi (79.), Magyari (85.) / Olteanu (45+1.), Hanca (47.), Nistor (76.), Kacikasz (113.) kiállítva: Magyari (112., a cserepadról)

FK: Bordás Dániel – Majzik Adrián, Mitra Szilárd, Berde István, Nascimento de Oiveira Fabio – Veres Szilárd, Csűrös Attila (Bajkó Barna 73.) – Györgyi Arthur (Nagy Zsolt 90.), Soufiane Jebari, Eder Gonzalez – Magyari Szilárd (Solymosy Lehel 104.). Vezetőedző: Valentin Suciu.

Dinamo: Vlad Mutiu – Kino Delorge, Denis Ciobotariu, Jorgosz Kacikasz, Vlad Olteanu – Tomislav Gomelt (Gheorghe Grozav 39.), Ionuț Serban (Diogo Salomao 55.), Dan Nistor – Sergiu Hanca, Daniel Popa (Ricardo Grigore 111.), Robert Moldoveanu (Mihai Popescu 103.). Vezetőedző: Mircea Rednic..