1 dollár = RON
100 forint = 0 RON

Nagybánya régi főtere hegyi strand lett

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Harmadik alkalommal szervezték meg Nagybányán a Strand Kézilabda Versenyt (Beach Handball Challenge). A játékok július 6. és 15. között zajlottak a régi főtéren berendezett ideiglenes röplabda pályán.

Az idei esemény újdonsága az amatőr strandkézilabda turné volt, ahol 3 napon keresztül két kategóriában (férfi és női) megmérethették magukat a játékosok. Ezt követően július 8. és 12. között röplabdát és strandlabdarúgást lehetett játszani. Az European Beach Handball Tour keretében július 13. és 15. között megszervezték strandkézilabda versenyt. A legtöbb ponttal rendelkező csapat továbbjutást nyert az Európai Interclub Bajnokság, amely 2019-ben lesz megszervezve Lengyelországban. A meccsek mellett karate előadások, kangoo jumps és tánc várta az érdeklődőket.

Az amatőr turnén 15 csapat vett részt, és 38 meccset játszottak. A férfi kategóriában a Golden Boys csapat nyert, míg a nőknél a Vadmacskák csapata.