1 dollár = RON
100 forint = 0 RON

Ez, igen! Újabb értékes gyõzelem a HCM tarsolyában!

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

A gyõri ETO ellen elvesztett mérkõzés után kissé „módjával” vártuk a többszörös BL-gyõztes dán Viborg elleni mérkõzést a Viborg Stadionhallban. Szerencsére lányaink valódi profikként álltak hozzá a dolgokhoz és leszámítva az elsõ huszonkét perc történéseit nagyszerû (és megérdemelt!) gyõzelmet arattak, visszahozva reményeinket a budapesti negyeddöntõben való részvételhez. Bravó, lányok!

Nem indult jól számunkra a mérkõzés, mert a nyakig anyagi (és létszámbeli) pácban lévõ hazaiak megfeledkezve a fentemlített gondokról három perc alatt három gólt ragasztottak Arenhart kapujába. A mieink lassan ocsudni kezdtek és Do Nascimento (aki javuló formát mutatott), Abbingh és Gjeorgjijevska révén két perc alatt egyenlítettek. A huszonkettedik percig még kétszer vezettek a hazaiak három góllal, ám a mieink feljönnek 8 – 8-ra (22. perc), majd 9 – 9- és 10 – 10-re (25. perc) A 26. percben a hazaiak emberhátrányban támadtak, bevetették a kapusukat is az akcióba, ám eltotojázták, Arenhart pedig szemfülesen az üresen maradt dán kapuba ívelte a labdát: 10 – 11! Bravúros megoldás volt! Sõt, Ardean Elisei és Makeeva góljaival 11 – 13-ra vezetünk a 29. percben. Rike Sköv még betalál, kialakítva az elsõ játékrész végeredményét: 12 – 13.

A második félidõ a mieink szív-lélek játékáról szól, a hazaiak futottak az eredmény után, de a vezetést egyszer sem tudták visszavenni. Jó volt látni, hogy lányaink egymásért – és a csapatért – kûzdenek, a mérkõzés során szinte nem ismertek elveszett labdát (lám, így is lehet!). Abbingh (aki a mieink legeredményesebbje volt) mindjárt az elején kettõre növelte elõnyünket (12 – 14), ám a Viborg  kiegyenlít 16 – 16-ra (38. perc). Aztán a sorrend úgy alakul, hogy egy gól a mieink javára, egyenlít a Viborg … mindez az utolsó percig. Már-már elkönyveltük a döntetlent, ám Abbingh és Buceschi nem így gondolta és két gyors góllal eldöntötte a mérkõzést, Balle utolsó pillanatokban szerzett gólja csak szépségtapasz, a mieink örömtánca közepette ér véget a mérkõzés! 30 – 31 és újabb remény a negyeddöntõs szereplésre!

Viborg HK A/S – Nagybányai HCM 30 – 31 (12 – 13)

Viborg Stadionhal, kb. 1.700 nézõ. Vezette: Viktorija Kjauskaite és Ausra Zaliene (litvánok), EHF-ellenõr: Kristian Johansen (Feröer szigetek). 7 méteresek: 3 – 5 ( 3 – 3, kihagyta: Do Nascimento és Buceschi). Kiállítási percek: 4 – 10.

Viborg HK A/S: Poulsen (8), Masson de Souza (5) – Rike Sköv 11, Gulldén 6 (3 büntetõbõl), Balle 6, Andreassen 4, Paulsen 2, Lyksborg 1, Burgaard, Damjanovic, Mikkelsen. Edzõ: Christian Dalmose.

Nagybányai HCM: Arenhart (15 +1 gólt dobott), Ungureanu (1) – Abbingh 6, Ardean Elisei 5, Do Nascimento 5 (3), Herrem 4, Davydenko 3, Buceschi 2, Lobach 2, Makeeva 2, Gjeorgjievska 2, Tatár, Pîrvut, Szûcs, Marin. Edzõk: Tone Tiselj és Grega Karpan.

További eredmények a csoportból: IK Savehof – Larvik 20 – 25, Gyõri Audi ETO KC – Metz Handball 31 – 27.

A csoport állása: 1. Larvik 14 pont, 2. Gyõr 12 pont, 3. Viborg 5 pont, 4. Metz 4 pont, 5. HCM 4 pont (a Metz ellen kétszer veszített), 6. Savehof 3 pont.

A következõ forduló párosítása: Larvik – Gyõr (február 28. 19.30 óra), Metz Handball – Viborg (március 1. 17.50 óra), Nagybányai HCM – IK Savehof (március 1., 18.30 óra).

(simsán)

Bányavidéki Új Szó

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek

Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

Magánszemélyek közötti hitelajánlat pénzügyi nehézségekkel küzdő személyek számára. Magánszemélyek közötti hitelajánlat pénzügyi nehézségekkel küzdő személyek számára. (...)

Magánszemélyek közötti hitelajánlat pénzügyi nehézségekkel küzdő személyek számára. Ö Magánszemélyek közötti hitelajánlat pénzügyi nehézségekkel küzdő személyek számára. (...)

Üdvözölni! Ha bármilyen helyzetre pénzre van szüksége, írjon nekem személyes igényei miatt. Hiteleket és befektetéseket vállalok mindenféle ügylethez. Kérjük, a hiteligénylésben pontosan adja meg a kért összeget és dátumot, hogy cserébe be tudjam mutatni Üdvözölni! Ha bármilyen helyzetre pénzre van szüksége, írjon nekem személyes igényei (...)