1 dollár = RON
100 forint = 0 RON

Uruguay Suárez duplájával verte meg Angliát

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Az uruguayi válogatott Luis Suárez duplájával 2-1-re nyert az angol csapat ellen a brazíliai labdarúgó-világbajnokság D csoportjának második fordulójában. Anglia ezzel a vereségével a kiesés szélére sodródott, továbbjutása az olaszok kezébe került, amelynek Costa Rica és Uruguay ellen is győznie kell Gerardék „érdekében”.

D-CSOPORT, 2. FORDULÓ URUGUAY–ANGLIA 2–1 Sao Paulo, Arena Corinthians, 62.575 néző. V: Carballo (spanyol) URUGUAY: Muslera – Cáceres, Giménez, Godín, Á. Pereira – Á. González (Fucile, 79.), Arévalo Ríos, Lodeiro (Stuani, 67.), Cr. Rodríguez – Cavani, L. Suárez (Coates, 88.). Szövetségi kapitány: Óscar Tabárez ANGLIA: Hart – G. Johnson, Jagielka, G. Cahill, Baines – Gerrard, Henderson (R. Lambert, 87.) – Sterling (Barkley, 64.), Rooney, Welbeck (Lallana, 71.) – Sturridge. Szövetségi kapitány: Roy Hodgson Gólszerző: L. Suárez (39., 85.), ill. Rooney (75.)

A nap legizgalmasabbnak ígérkező világbajnoki mérkőzése előtt a legnagyobb várakozások az uruguayi gólgép, Luis Suárez pályára lépését övezték, miközben a több alapemberét elveszítő uruguayi védelemmel angol oldalról Raheem Sterling, Daniel Sturridge, Wayne Rooney és Danny Welbeck nézett farkasszemet. A több liverpooli csapattársa ellen mérkőző Suárez majdnem meseszerű visszatérést produkált, ugyanis a találkozó legelején kis híján szögletből volt eredményes; de Rooneynak sem sok hiányzott a gólszerzéshez, szabadrúgása csak centiméterekkel a jobb felső fölött suhant el. Cristian Rodríguez 16 méteres lövése szinte súrolta a lécet egy perc múlva, azaz egyáltalán nem tapogatózó játékkal telt a nyitó negyedóra. Az első félóra végén Edinson Cavani is hallatott magáról, ám ő sem volt pontosabb, majd Rooney szomorúan konstatálhatta, hogy nem tudja lerázni magáról személyes vb-átkát, a góltalanságot, mert fél méterről a lécre fejelte Steven Gerrard beadását.

A 36. percben bezzeg nem volt kegyelem Joe Hart számára: Cavani beadását Luis Suárez „előírásszerűen" bólintotta a hálóba. 1–0! Szinte „támadásfordultából" válaszolhattak volna az angolok, de Fernando Muslera szögletre tolta Sturridge szélről leadott lövését. Egyáltalán nem oroszlánként tértek vissza szünetről a „háromoroszlánosok", Cavani is kis híján a kapuba tekert egy szögletet, majd kihagyott egy ordító helyzetet, a másik oldalon pedig Rooney-t viccelte meg Muslera. Roy Hodgson cserélt elsőként, Sterlinget Ross Barkley váltotta, Welbecket pedig Adam Lallana, majd kollégája, Oscar Tabárez Nicolás Lodeirót Christian Stuanival váltotta. A 75. percben aztán történelmi pillanatot láthattunk, hiszen Wayne Rooney véget vetett közel 800 perces vb-s góltalansági szériájának, Glen Johnson passzát két lépésről a kapuba vágva. 1–1! - See more at: http://www.maszol.ro/index.php/sport/foci-vb/31073-uruguay-suarez-duplajaval-verte-meg-angliat#sthash.rAJzWfPb.dpuf