Noileg
2025. július 17., csütörtök Endre, Elek napja
árfolyam:
1 euro = 5.0722 RON
1 dollár = 4.3658 RON
100 forint = 1.2679 RON

14 százalékkal nőnek a nyugdíjak szeptembertől

| Vélemények 1 | Nyomtatom | A+ | A-

A törvényben előírt 40 százalék helyett 14 százalékkal nőnek a nyugdíjak szeptember elsejétől – írja a költségvetés-kiigazítás tervezetének indoklására hivatkozva a HotNews.


„A javasolt nyugdíjpont-emelés szeptember elsejétől 14 százalék, azaz az összeg 1265 lejről 1442 lejre nő. A nyugdíjasok minimális szociális támogatása szintén 14 százalékkal, 704 lejről 800 lejre nő” – olvasható a csütörtökön nyilvánosságra került dokumentumban.

A költségvetés-kiigazítás indoklásából kiderül az is, hogy a pedagógusok bértörvényben előírt fizetésemelését az idei év szeptember elsejéről 2021. szeptember elsejére halasztják. Florin Cîțu pénzügyminiszter a csütörtök esti sajtótájékoztatóján „minden idők legnagyobb nyugdíjpontját” ígérte. A tárcavezető azonban nem árulta el, hogy milyen mértékben emelkednek majd a nyugdíjak szeptember elsejétől a törvényben előírt 40 százalék helyett.

(maszol.ro)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek

bandi 2020.08.22 17:30:13
Jo hogy a kepviselok es az ugyeszek nyugdijjanak emelesse nem merit fel koltsegvetesi gondokat.


Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

GYORS KÖLCSÖNÖK ÉS HITELEK GYORS KÖLCSÖNÖK ÉS HITELEK Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, egy becsületes online (...)

GYORS KÖLCSÖNÖK ÉS HITELEK GYORS KÖLCSÖNÖK ÉS HITELEK Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, egy becsületes online (...)

Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)

adj fel hirdetést
Noileg
tmh
GaGa
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek