Noileg
2026. április 24., péntek György napja
árfolyam:
1 euro = 5.8797 RON
1 dollár = 658.1428 RON
100 forint = 0.0252 RON

Elhunyt Makara György

| Vélemények 1 | Nyomtatom | A+ | A-

Makara György (1945 - 2018) - nagybányai képzőművész, grafikus, rajztanár.


Nagybányán született 1945-ben, majd művészeti tanulmányait Kolozsváron, a Ion Andreescu Művészeti Egyetemen végezte.

Egész pályafutásán át tanított Nagybánya több iskolájában, sok generáció kedvenc rajztanára volt. Rengeteg magántanítványa volt, több mai művészt ő készített fel az egyetemre.

Ismertek grafikái, alkalmazott grafikai munkái, festményei.

A művészeten kívül kedvenc elfoglaltsága a kertészet és a gasztronómia volt. Rajongott a vendégekért, utolsó éveiben betegsége miatt már nem alkotott, de főztével kedveskedett mindenkinek, aki átlépte háza küszöbét.

2018. december 14-én búcsúzott a földi élettől.

Isten nyugtassa tanár úr!

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek

Var Gabi 2018.12.16 14:10:57
Nekem is kedvenc tanaraim kozze tartozott ! Sok kedves emlekkel maradtam a rajz orakrol !!! Isten nyugtassa tanar ur !!!


Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

SOPUCH Kérjük, írjon nekünk a *teodoraandrea209@gmail.com címre *5000 és 2 000 000 euró közötti (...)

AZONNALI HITELEK 30 PERCEN BELÜL Kérjük, írjon nekünk a *teodoraandrea209@gmail.com címre *5000 és 2 000 000 euró közötti (...)

Magánszemélyektol felvett kölcsönök csalás nélkül Váltókarancia melletti kölcsönök akár problémás ügyfeleknek is. Magánszemélyektol (...)

adj fel hirdetést
Reklam
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek