Észak-Korea ismét rakétakísérletet hajtott végre, ez alkalommal közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával, amely elhaladt Japán fölött, 2017 óta először.
A dél-koreai hadsereg jelentette be, hogy Észak-Korea egy közepes hatótávolságú ballisztikus rakétát indított, amely kelet felé haladt és elrepült a japán szigetvilág felett - jelentette a Yonhap dél-koreai hírügynökség. Tokiói források szerint a rakéta Japántól mintegy 3000 kilométerre keletre landolt a Csendes-óceánban.
Közel öt év óta ez volt az első alkalom, hogy észak-koreai rakéta haladt el Japán fölött.
Hamada Jaszukazu tokiói védelmi miniszter szerint ez volt a legnagyobb vízszintes távolság, amelyet észak-koreai rakéta eddig megtett.
A rakétakísérlet miatt a hatóságok felszólították Hokkaidó szigetének lakóit, valamint Honsún, az ország legnagyobb szigetén lévő Aomori prefektúrának lakosait, hogy vonuljanak óvóhelyre.
Szakértők úgy látják, hogy Phenjan a dél-koreai és az amerikai haderők legutóbbi tengeri manővereire adott reakcióként fokozta rakétakísérleteit az utóbbi időben.
(hvg.hu)
OFERTĂ DE ÎMPRUMUT FĂRĂ COMISION CONTRACTUAL OFERTĂ DE ÎMPRUMUT FĂRĂ COMISION CONTRACTUAL! Bună ziua. Aveți nevoie de un împrumut (...)
OFERTĂ DE ÎMPRUMUT FĂRĂ COMISION CONTRACTUAL! OFERTĂ DE ÎMPRUMUT FĂRĂ COMISION CONTRACTUAL! Bună ziua. Aveți nevoie de un împrumut (...)
OFERTĂ DE ÎMPRUMUT FĂRĂ COMISION CONTRACTUAL! OFERTĂ DE ÎMPRUMUT FĂRĂ COMISION CONTRACTUAL! Bună ziua. Aveți nevoie de un împrumut (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek