Főleg az idősek körében nőtt a halálesetek száma, a 29 évnél fiatalabb elhunytak száma csökkent 2019-hez képest.
Tavaly áprilisban, májusban és júniusban a koronavírus járvány országos szinten nagyon diszkréten befolyásolta a halálozási statisztikákat, a második félévben azonban változott a helyzet. Az Országos Statisztikai Intézet adataiból az derül ki, hogy júliustól kezdődően minden hónapban legalább 10 százalékkal többen haltak meg, mint 2019-ben, s a mortalitás hónapról hónapra növekvő tendenciát mutat.
Júliusban még csak hozzávetőleg 10 százalék volt a különbség az aktuális és az egy évvel korábbi érték között, augusztusban azonban ez 16,4 százalékra nőtt. Az utolsó nyári hónapban 23 169 fő hunyt el, míg 2019-ben csak 19 899. Szeptemberben az arány nagyjából változatlan maradt, októberben azonban megduplázódott, 30,4 százalékra nőtt. 2020 októberében 27 491 személy távozott az élők sorából, egy évvel korábban pedig 21 079.
Novemberben aztán robbanásszerűen megnőtt a halálozások száma. Az ősz utolsó havában 34 769 elhalálozást vettek nyilvántartásba, ami 69,7 százalékkal több a tavalyi 20 482-nél. A korcsoportok szerinti elemzés egyértelműen azt mutatja, a hatalmas arányú növekedés amiatt következett be, hogy sokkal több idős ember halt meg, mint egy évvel korábban.
A 29 évesnél fiatalabb elhunytak száma nem hogy nőtt volna, de minimális mértékben csökkent 2019-hez viszonyítva. 30 és 44 év között már tetemes, 30,9 százalékos volt a növekedés. Az idősek korosztályoknál drámai mértékben nőtt a halálozások száma: 85 év fölött 69,6, 80 és 84 év között 76,5, 70 és 74 év között pedig 97,2 százalékkal. Ez szoros összefüggést mutat azzal, hogy az idősekre a koronavírus lényegesen nagyobb veszélyt jelent, mint a fiatalokra.
A halálesetek döbbenetes arányú tavalyi növekedéshez nem járult hozzá az, hogy 2019-ben kirívóan alacsony lett volna az elhalálozások száma. Az elmúlt évtizedben a novemberi halálozások száma kis mértékben oszcillált, nem voltak 10 százalékot meghaladó kilengések. 2012 és 2013 novemberében is kevesebben hunytak el, mint 2019-ben, a csúcsot pedig 2018 jelentette, 22 053 halálesettel, aminél a tavalyi érték 57,6 százalékkal magasabb.
A viszonylag magas fertőzöttségű Kolozsváron is hozzávetőleg az országos tendenciának megfelelően változtak a halálozási adatok. 2019 novemberében 376 személy halt meg a kincses városban, tavaly azonban már 573, vagyis 52,3 százalékkal többen.
(maszol.ro)
a hozzászólások felülvizsgálatát és törlési jogát fenntartjuk
Hitel mindenkinek a koronavírus-járvány idején Jó nap, Szüksége van kölcsönre? Pénzügyi válságban van? Szerencséd van, mert 24 (...)
Hitel az új év megkezdéséhez (Jelentkezés itt) Jó nap, Ebben az évben 2021-ben mindenféle hitelt kínálunk, függetlenül az Ön pénzügyi (...)
Karácsonyi kölcsön 24 órán belül mindenki számára Jó nap, Jelentkezzen ide mindenféle hitelre, ez legális és a megfelelő protokollokat (...)
adj fel hirdetéstEurope, and in Ancient Russia
Erdemesnek Tarta am felmerni hogy az (...)
Mi a helyzet Nagybányán ?
Sok sikert!
Ha nem jön köze ez a vírusos (...)
Szivbol gratulalok! ♥
Gratulalok tanarneni
Őszinte köszönetem és elismerésem (...)
Sok sikert a további munkássághoz!
Örömmel látom hogy elismerik (...)
K Ö S Z Ö N Ö M !
Nagyon sok szeretettel gratulálok Pap (...)
Tisztelt Szerkesztőség! Előző (...)
Tisztelt Szerkesztőség! Lenkey Tibor (...)
Sarlós Boldogasszony Szentmiséinek (...)
Nagybányai Szent Miklós/Szent Antal (...)
Nagybányai Árpádházi Szent (...)
Brutus véleménye szerin: elmentek (...)
Húha! Ezek, a fiúk lányok hogy (...)
Tisztelt rangos véleményező! Mint (...)
Tisztelt Szerkesztőség! Az edélyi (...)
Engem modfelett elkedvetlenit amikor (...)
Imádkozni fogunk, innen Budapestről (...)
Már eljőt vagy nem a kifizetés mert (...)
Szép munka, egy nemes ügy (...)
Gratula!
Kitűnő alkalom.
Nagyon jó dolog
Kedves Kertész Rozália! Igen, kell (...)
Nagybányai nyugdíjas lakosként (...)
véleményt, a cikkek végén az erre kijelölt helyen, lehet írni
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek