reg
2026. március 14., szombat Matild napja
árfolyam:
1 euro = 5.8949 RON
1 dollár = 727.9905 RON
100 forint = 0.0262 RON

Új háromnyelvű helységnévtáblát helyeztek ki Rónaszéken

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Román, ukrán, magyar nyelvű helységnévtáblát helyeztek ki Felsőróna község rónaszéki bejáratához, adta hírül az RMDSZ Máramaros megyei, illetve rónaszéki szervezete közösségi oldalán.


A közölt információk szerint „az RMDSZ közbenjárására és Alexa Semeniuc felsőrónai polgármester támogatásával kijavították a magyar feliratot Felsőróna településtábláján, amely Rónaszék bejáratánál van.”  A korábbi magyar nyelvű felirat hibásan lett kihelyezve, ezért az RMDSZ közreműködésével lett kiigazítva.

Az RMDSZ területi szervezete munkatársainak tájékoztatása szerint, az ukrán nyelvű felirat az ukrán közösség és annak képviselete kérésére lett kihelyezve.

Alexa Semeniuc polgármester a Máramarosi Hírmondó szerkesztőségének úgy nyilatkozott, hogy mindez a normalitás jegyében történt és ezzel sikerült többek elégedetlenségét is csillapítani. 


(mmhm.ro)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

richardcosmos5@gmail.com Szüksége van kölcsönre? További információkért vegye fel velünk a kapcsolatot e-mailben: (...)

NAGY HÍR SZÁMODRA... NAGY HÍR SZÁMODRA... Szüksége van pénzügyi kölcsönre; autóvásárláshoz, (...)

NAGY HÍR SZÁMODRA... NAGY HÍR SZÁMODRA... Szüksége van pénzügyi kölcsönre; autóvásárláshoz, (...)

adj fel hirdetést
reg
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek