A Ploiești-i Táblabíróság elutasította a Hargita megye és Gyergyószentmiklós által benyújtott perújítási kérelmet, és ezzel véglegessé vált a Gyergyószentmiklós és Almásmező (Bicaz Chei) határperében hozott jogerős ítélet, mely a Neamț megyei félnek juttatta Románia egyik leglátványosabb szurdokvölgyét.
A szerdán kimondott ítélet kivonatát a romániai bíróságok portálján tették közzé. Ebben a bírák azt is elrendelték, hogy Hargita megye és Gyergyószentmiklós fizessen 8000 lej perköltséget Almásmezőnek. A Kárpátok egyik és másik oldalán fekvő települések határperében tavaly júniusban úgy hozott jogerős ítéletet a Ploiești-i Táblabíróság, hogy a perből kizárták Hargita megye önkormányzatát – közölte az MTI.
Borboly Csaba, a Hargita megyei önkormányzat elnöke akkor annak a gyanújának adott hangot, hogy az általa vezetett intézményt azért zárták ki, hogy a bíráknak ne kelljen figyelembe venniük azokat a „százszázalékos bizonyítékokat”, amelyeket a Hargita megyei tanács nyújtott be a pereskedés során.
Az RMDSZ-es politikus mindezt azért tartotta törvénytelennek, mert több jogszabály is előírja, hogy a megyék határtelepüléseinek a határvitáit a megyei önkormányzatok bevonásával kell rendezni.
A székelyföldi önkormányzatok erre hivatkozva kérték a perújítást. Ezt utasította el szerdai ítéletében a Ploiești-i Táblabíróság. A hagyományosan Székelyföldhöz tartozó Békás-szoros és a körülötte fekvő 700 hektáros terület hovatartozása azt követően vált kérdésessé, hogy az 1996-ban elfogadott 7-es számú törvény előírta a települések határainak rögzítését a kataszteri iratokban. 1998-ban a két megye kataszteri hivatala azt rögzítette egy jegyzőkönyvben, hogy a nagy turisztikai potenciállal rendelkező terület Almásmezőhöz tartozik, és ezt a jegyzőkönyvet Gyergyószentmiklós akkori alpolgármestere is aláírta. Ennek a jegyzőkönyvnek a megsemmisítésére és a megyehatár kiigazítására irányultak az ezt követő székelyföldi kezdeményezések. 2012-ben megyeközi bizottság vizsgálta meg az ügyet, megállapítván, hogy mind a hargitai, mind a neamți fél ragaszkodik az álláspontjához, és magának követeli a vitatott területet, így a bíróságon folytatódott az ügy.
A pert többszöri áthelyezés után 2013-tól a Prahova megyei törvényszék tárgyalta, amely 2019 júniusában Gyergyószentmiklós és Hargita megye számára kedvező módon jelölte ki a megyehatárt. Ezt az ítéletet változtatta meg tavaly júniusban kimondott jogerős határozatában a Ploiești-i Táblabíróság, és a tavalyi ítéletet erősítette meg a perújítás elutasítása.
(kronikaonline.ro)
a hozzászólások felülvizsgálatát és törlési jogát fenntartjuk
Hitel mindenkinek a koronavírus-járvány idején Jó nap, Szüksége van kölcsönre? Pénzügyi válságban van? Szerencséd van, mert 24 (...)
Hitel az új év megkezdéséhez (Jelentkezés itt) Jó nap, Ebben az évben 2021-ben mindenféle hitelt kínálunk, függetlenül az Ön pénzügyi (...)
Karácsonyi kölcsön 24 órán belül mindenki számára Jó nap, Jelentkezzen ide mindenféle hitelre, ez legális és a megfelelő protokollokat (...)
adj fel hirdetéstEurope, and in Ancient Russia
Erdemesnek Tarta am felmerni hogy az (...)
Mi a helyzet Nagybányán ?
Sok sikert!
Ha nem jön köze ez a vírusos (...)
Szivbol gratulalok! ♥
Gratulalok tanarneni
Őszinte köszönetem és elismerésem (...)
Sok sikert a további munkássághoz!
Örömmel látom hogy elismerik (...)
K Ö S Z Ö N Ö M !
Nagyon sok szeretettel gratulálok Pap (...)
Tisztelt Szerkesztőség! Előző (...)
Tisztelt Szerkesztőség! Lenkey Tibor (...)
Sarlós Boldogasszony Szentmiséinek (...)
Nagybányai Szent Miklós/Szent Antal (...)
Nagybányai Árpádházi Szent (...)
Brutus véleménye szerin: elmentek (...)
Húha! Ezek, a fiúk lányok hogy (...)
Tisztelt rangos véleményező! Mint (...)
Tisztelt Szerkesztőség! Az edélyi (...)
Engem modfelett elkedvetlenit amikor (...)
Imádkozni fogunk, innen Budapestről (...)
Már eljőt vagy nem a kifizetés mert (...)
Szép munka, egy nemes ügy (...)
Gratula!
Kitűnő alkalom.
Nagyon jó dolog
Kedves Kertész Rozália! Igen, kell (...)
Nagybányai nyugdíjas lakosként (...)
véleményt, a cikkek végén az erre kijelölt helyen, lehet írni
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek