Február végéig elkészül az ellenzéki Nemzeti Liberális Párt (PNL) kormányprogramja, a parlament tavaszi ülésszakán pedig a PNL bizalmatlansági indítványt terjeszt be Victor Ponta szociáldemokrata miniszterelnök kormánya ellen - jelentette be hétfőn Alina Gorghiu, a jobbközép ellenzéki erők fúziója nyomán létrejött gyűjtőpárt társelnöke.
Gorghiu szerint a PNL előre hozott választásokon szeretne kormányra kerülni, de elismerte: nehéz lesz teljesíteni ennek alkotmányos feltételeit. A 2016 őszén esedékes parlamenti voksolást akkor lehetne előrehozni, ha Klaus Johannis államfő feloszlatná a parlamentet.
A PNL azt követően készül a kormányzásra, hogy novemberben Johannis, a párt akkori társelnöke legyőzte az elnökválasztáson Victor Pontát. Ezt sokan úgy értelmezik, hogy a választók megvonták a bizalmat a szociáldemokratáktól.
maszol.ro
EXPRESSZ HITELEKET NYÚJTOK EXPRESSZ HITELEKET NYÚJTOK Üdvözlöm, azonnali kölcsönre van szüksége? Minden típusú (...)
EXPRESSZ HITELEKET NYÚJTOK EXPRESSZ HITELEKET NYÚJTOK Üdvözlöm, azonnali kölcsönre van szüksége? Minden típusú (...)
Azonnali kölcsönajánlat 2000 és 150 0000 euró között Azonnali kölcsönajánlat 2000 és 150 0000 euró között Bárkinek 2000 és 90 500 000 euró (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek