reg
2025. november 05., szerda Imre napja
árfolyam:
1 euro = 5.0865 RON
1 dollár = 4.4207 RON
100 forint = 1.3102 RON

A Rákóczi Szövetség magyar iskola választására bátorítja a szülőket

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Budapest, 2014. április 8., kedd (MTI) - Magyar iskola választására bátorítja és biztatja a magyarul beszélő családokat a Rákóczi Szövetség április folyamán a partiumi Bihar megyében, valamint a Dés környéki Mezőségben - közölte a szövetség az MTI-vel.


 Áprilisban a Rákóczi Szövetség, Felvidéki Beiratkozási Programjának mintájára, a partiumi Bihar megye közel 1450, valamint a Dés környéki Mezőségben élő mintegy 50 iskolakezdés előtt álló óvodásának juttatja el ajándékcsomagját, a szülőkhöz szóló, a magyar iskola választása mellett érvelő levelével együtt. Az ajándékcsomag iskolaszereket és mesekönyvet tartalmaz. 
    Az óvodások megajándékozása 2004 óta része a Rákóczi Szövetség Felvidéki Beiratkozási Programjának. A program partiumi és mezőségi kiterjesztését az asszimilációs folyamatok indokolták - közölte a szervezet. 


    A közlés szerint a szövetség a megajándékozottak számára megígéri, hogy magyar iskola választása esetén számíthatnak a Rákóczi Szövetség és a magyar civil társadalom beiratkozási ösztöndíjára.
 

MTI

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


reg
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

Komoly hitelajánlat Díj- és önero nélküli hitelt keres? És pontosan mit kínálunk? - Egyéni vállalkozóknak (...)

Dékány Kölcsönajánlat. Vállalkozási kölcsönt keres? Személyi kölcsön, lakáshitel, (...)

Komoly hitelajánlat Díj- és önerő nélküli hitelt keres? És pontosan mit kínálunk? - Egyéni vállalkozóknak (...)

adj fel hirdetést
Noileg
tmh
GaGa
Reklam
Reklam
reg
banyavidek