DR
2026. július 17., péntek Endre, Elek napja
árfolyam:
1 euro = 6.1754 RON
1 dollár = 592.7065 RON
100 forint = 0.0254 RON

dr. Kovács Gergely, a Római Katolikus Egyház Gyulafehérvári Főegyházmegye érsekének üzenete a járvány idején

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Jelen helyzetünk Jézus földi életének utolsó napjaihoz hasonlít.


Virágvasárnapi dicsőséges bevonulás, minden csodálatosan alakul az emberi várakozások és elképzelések szerint. És pár nap múlva hirtelen minden megváltozik. Nagypénteken úgy tűnik, hogy mindennek vége.

Jézussal együtt meghalnak a hozzá fűzött remények. Az apostolok elszaladnak, bezárkóznak, magukra zárják az ajtót. Félnek, aggódnak, nem tudják, hogy mit kezdjenek, akárcsak napjainkban sok embertársunk. Kilátástalanság, csüggedés ül a szíveken. A sír bejáratát nehéz kő zárja el, megpecsételni látszik a jövőt: minden remény eltemetve.


Sokaknak életén nagyon nehéz kő van. 


Gondoljunk az orvosok, az egészségügyi dolgozók és közfeladatot ellátó személyek mindennapi életveszélyes szolgálatára. A munka nélkül maradottakra, az idősekre, a magányosokra. Jogosan érezhetjük úgy, hogy a koronavírusé az utolsó szó.


De ne engedjük, hogy az aggódás, a kétségek, a félelem megbénítsanak! Legyen akaratunk mozgásba lendülni! Akarjunk tenni! Ha csak ülünk lebénultan, és nem megyünk oda a sírhoz, hiába hengeríti el számunkra a követ angyali kéz.


Álljunk fel, segítsünk a rászorulókon! Együtt, közösen sikerülni fog.
Isten sohasem hagyja el az ő népét.

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

Kölcsönajánlat minden rászorulónak... A segítségnyújtás a legjobb módja annak, hogy megosszuk az örök szeretetünket, ezért (...)

Komoly pénzügyi segítségnyújtás Jó estét kívánok! Ha gyorsan szüksége van egy legitim hitelezőre a kölcsönkérelméhez, (...)

Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)

adj fel hirdetést
Reklam
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek