Markót azzal gyanúsítják, hogy 2008-ban a reális piaci értékhez képest túlértékelt telkek alapján ítélt meg három kárpótlást, és ezzel 75 millió euró kárt okozott az államnak.
Újabb, az ügyészek szerint illegális kárpótlási ügyben kéri Markó Attilának, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) parlamenti képviselőjének a letartóztatását a bukaresti korrupcióellenes ügyészség.
A vádhatóság csütörtökön közleményben tudatta, Markót azzal gyanúsítják, hogy 2008-ban a reális piaci értékhez képest túlértékelt telkek alapján ítélt meg három kárpótlást, és ezzel 75 millió euró kárt okozott az államnak.
A képviselő akkor tagja volt a központi restitúciós bizottságnak. Markó Attilát tavaly decemberben is le akarták tartóztatni egy másik, hasonló ügyben. A parlament meg is szavazta az ügyészség erre vonatkozó kérelmét, de a vádhatóság végül elállt az őrizetbe vételtől.
MTI
Quick Loans Do you need a loan for personal or business purposes? We offer flexible loan solutions with a (...)
HITELT KERES? Üdvözlöm, hitelre van szüksége? Házhoz? Vállalkozáshoz? Autóhoz? Motorkerékpárhoz? (...)
HITELT KERES? Üdvözlöm, hitelre van szüksége? Házhoz? Vállalkozáshoz? Autóhoz? Motorkerékpárhoz? (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek