Noileg
2026. február 05., csütörtök Ágota napja
árfolyam:
1 euro = 5.8730 RON
1 dollár = 678.2085 RON
100 forint = 0.0257 RON

Nyári játszótábor többnyelvű családok gyermekeinek

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Örömünkre, az Iskoláinkért Gyermekeinkért Egyesület keretében idén is sikerült nyári tábort szerveznünk olyan gyerekeknek, akik etnikailag vegyes családban nevelkednek, az RMDSZ - Communitas Alapítvány támogatásával.


A tábornak a Nicolae Iorga Általános Iskola termei, udvara adott helyet és tanitó nénik vállalták, június 27 és július 8 között, reggel 9-től délután 14,00 óráig. A nagy igényre való tekintettel, a gyerekek immár 2 hétig élvezték a játszva tanulást, szórakozva pihenést. 

A résztvevő 18 gyermek előkészítő, illetve első osztályba készül az idén.

A már hagyományossá vált „Mesés játszóház” napi táborban szórakozhattak, játszva tanulhattak az iskolánk magyar tagozatán tanuló vegyes családok gyermekei és a leendő előkészítős kisdiákjaink.

Táborunk fő célja a nyelvi felzárkóztatás, csapatépítés sok-sok játék, mese, ének segítségével.

Minden játék tematikus volt és új szavakkal ismerkedtünk: gyümölcsök, ételek, mozgásformák, színek, geometriai formák, ruhanemük külön fejezetet kaptak.

A gyermekek különféle csapatjátékok, közösségfejlesztő, - mozgásos játékok részesei lehettek. Különféle kézművességi tevékenységek keretén belül szebbnél- szebb alkotások születtek, valamint egy uszodai nap is volt, amikor Domokos Andrea és Albert edzők úszásoktatásban részesítették őket. S természetesen megvolt a mindennapi finomság is fagyi vagy édesség formájában. Minden nap biztosítottunk kiflit, gyümölcsöt és ásványvizet uzsonnára.

Akik lehetővé tették a tábor megszervezését: iskolánk vezetősége Bálint Beáta, Cozma Codruța, valamint a lelkes tancik csapata: Szigeti Olga, -előkészítő oszt, Iloc Judit, -I. oszt., Molnár Klára, II. oszt., Ruskál Enikő, III. oszt., Páll Diána, IV. oszt.

(Iskoláinkért Gyermekeinkért Egyesület)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

FEDEZETT KÖLCSÖNT KERES? FEDEZETT KÖLCSÖNT KERES? Üdvözlöm, azonnali kölcsönre van szüksége? Minden típusú (...)

FEDEZETT KÖLCSÖNT KERES? FEDEZETT KÖLCSÖNT KERES? Üdvözlöm, azonnali kölcsönre van szüksége? Minden típusú (...)

Pénzügyi megoldások gyors kommunikációval Gyorsan szüksége van pénzre? 200 000 és 50 000 000 forint közötti magánszemélyek pénzügyi (...)

adj fel hirdetést
reg
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek