1 dollár = RON
100 forint = 0 RON

Novák Eduárd miniszter versenyzőként vesz részt a tokiói paralimpián

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Novák Károly Eduárd sportminiszter versenyzőként vesz részt a tokiói paralimpián - jelentette be a közösségi oldalán.

"Harmadjára készülök egy japán olimpiára. Először volt Nagano, 1998-ban, ahova végül a balesetem miatt nem sikerült elmennem. A 2020-as tokiói olimpiának a járvány tett keresztbe. De most végre elérkezett az a pillanat, amelyre olyan rég vártam!" - írta a Facebook-bejegyzésében.

Novák ötödik alkalommal veszt részt a paralimpiai játékokon. 2012-ban Londonban pályakerékpárban (4 kilométeres egyéni üldözőverseny, C4 kategória) lett bajnok. Szintén Londonból van egy ezüstérme az országúti versenyből (egyéni időfutam, C4 kategória), illetve a 2008-as pekingi paralimpián is nyert egy ezüstöt az országúti kerékpárban (egyéni időfutam, LC2 kategória). A pekingi ezüstje volt az ország első paralimpiai érme, míg a londoni győzelmével az ország első paralimpiai aranyát szerezte meg.

"Azt mondhatják sokan, hogy nincs már mit bizonyítanom. De ez nem egy sportoló, egy bajnok, egy győztes hozzáállása. Az a megtiszteltetés ért, hogy ebben a nagyszerű mezben versenyezhetek és képviselhetem az országot. Ez a legszebb bizonyságtétel, a családom, a gyerekeim támogatása pedig erőt ad ahhoz, hogy egy újabb érmet szerezzek. Büszkévé akarom tenni őket! Büszkévé akarom tenni önöket!"- írta Novák. Nemrégiben többen is támadták a minisztert a párbajtőröző Ana Maria Popescuval kapcsolatban tett kijelentése, szóváltás miatt. Eugen Teodorovici a PSD politikusa például kijelentett: "Egy miniszternek, aki nem érti az összes verejtéket és áldozatot, amit egy sportoló a teljesítmény érdekébe tett, nincs a román sport vezetésében keresnie" - írta a PSD sportügyekben teljesen tájékozatlan gazdasági szakpolitikus.

(transindex.ro)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek

Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

Magánszemélyek közötti hitelajánlat pénzügyi nehézségekkel küzdő személyek számára. Magánszemélyek közötti hitelajánlat pénzügyi nehézségekkel küzdő személyek számára. (...)

Magánszemélyek közötti hitelajánlat pénzügyi nehézségekkel küzdő személyek számára. Ö Magánszemélyek közötti hitelajánlat pénzügyi nehézségekkel küzdő személyek számára. (...)

Üdvözölni! Ha bármilyen helyzetre pénzre van szüksége, írjon nekem személyes igényei miatt. Hiteleket és befektetéseket vállalok mindenféle ügylethez. Kérjük, a hiteligénylésben pontosan adja meg a kért összeget és dátumot, hogy cserébe be tudjam mutatni Üdvözölni! Ha bármilyen helyzetre pénzre van szüksége, írjon nekem személyes igényei (...)