Új dinoszauruszfajt azonosítottak egy kövületben kínai paleontológusok a kelet-kínai Santung tartomány Csucseng városában - közölte a helyi hatóság.
Az ankiloszauruszok, vagyis összeforrt gyíkok nemébe tartozó fajt egy jobb oldali csípőcsont kövületének kiásásakor fedezték fel, és Sinankylosaurus zhuchengensisnek nevezték el a lelőhely tiszteletére.
Az új faj felfedezése tovább gazdagítja a csucsengi dinoszauruszfaunát, valamint gyarapítja az ősgyíkok életéről szerzett tudást - mondta Csang Jen-hszia, a csucsengi dinoszauruszkutató központ munkatársa.
A felfedezést a Geological Bulletin of China című szaklap közölte. Csucsengben található a világon az egyik leggazdagabb dinoszauruszcsont-lelőhely, amely 1600 kilométeren terül el. Kínai tudósok 1964-ben találták itt az első dinoszauruszkövületet, azóta több mint tíz fajt ástak ki.
(origo.hu)
Kölcsön magánszemélytől csalás nélkül Kölcsönt fontolgat? Komolyan szüksége van sürgős kölcsönre saját vállalkozás (...)
Kölcsönajánlat Kölcsönre van szüksége? Mindenféle pénzügyi kölcsönt kínálunk versenyképes 4%-os (...)
Kölcsönajánlat mindenkinek Kölcsönajánlat mindenkinek Pénzre van szüksége projektje megvalósításához? Mindenféle (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek