Noileg
2026. augusztus 29., szombat Beatrix napja
árfolyam:
1 euro = RON
1 dollár = RON
100 forint = 0 RON

Egészségesebben táplálkozik a magyar

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Jóval kevesebb cukrot és zsiradékot fogyaszt a lakosság, mint hét éve.


Lassú, fokozatos elmozdulás tapasztalható a magyarok élelmiszer-fogyasztásában az egészséges táplálkozás irányába, jóval kevesebb cukrot és zsiradékot fogyaszt a lakosság, mint hét éve, azonban hatalmas a különbség a legszegényebbek és a legjobb anyagi helyzetben lévők táplálkozási szokásai között - írja a Magyar Nemzet pénteki számában a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) Magyarország 2013 kiadványára hivatkozva.

A lap írása szerint 2012-ben a legfelső jövedelmi szinten élők mintegy két és félszer annyit költöttek élelmiszerre, mint a legszegényebb családok. Élelmiszertípusonként is eltérő a különbség, a szegényebbek elmaradása különösen a drágább húsfélék, a sajt és a gyümölcs esetében számottevő. A legfelső jövedelmi szinthez tartozók kenyérből évente közel 12 kilóval kevesebben fogyasztottak, húsból viszont másfélszer, tejből és zöldségből kétszer, míg gyümölcsből négyszer annyit vásároltak, mint a legszegényebbek - írja a Magyar Nemzet.

(hirado.hu)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

EXPRESSZ ONLINE HITEL AJÁNLAT EXPRESSZ ONLINE HITEL AJÁNLAT Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, egy becsületes online (...)

EXPRESSZ ONLINE HITEL AJÁNLAT EXPRESSZ ONLINE HITEL AJÁNLAT Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, egy becsületes online (...)

Hitelfinanszírozási ajánlat HELLÓ KEDVES ÜGYFÉL (EK). A 87. SZERVEZETBEN VAGYUNK, HOGY NÉPSZERŰSÍTSÜK A (...)

adj fel hirdetést
Reklam
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek