Noileg
2026. április 17., péntek Rudolf napja
árfolyam:
1 euro = 5.8523 RON
1 dollár = 668.6095 RON
100 forint = 0.0252 RON

Harminc nap alatt kell eldönteniük az állami fizetést és nyugdíjat halmozóknak, hogy melyik juttatást választják

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Első olvasatban jóváhagyta a kormány szerdai ülésén azt a jogszabálytervezetet, amely a nyugdíjkorhatár elérése utáni munkavállalást szabályozza – közölte szerdán Raluca Turcan munkaügyi miniszter.


A tárcavezető elmondta: felfüggesztik a nyugdíját annak, aki a nyugdíjkorhatár elérése után is meg akarja tartani állását a közszférában. Azoknak, akik jelenleg az állami szektorban dolgoznak, és fizetést, illetve nyugdíjat is kapnak, a jogszabály kihirdetésének napjától számítva harminc nap áll rendelkezésükre, hogy válasszanak a két juttatás közül.

A tervezet azoknak a 65 évnél idősebb személyeknek a helyzetét szabályozza, akik 70 éves korukig még dolgozni szeretnének. „Ez egy lehetőség, nem kötelezettség” – hangsúlyozta a miniszter. A tárcavezető statisztikája szerint jelenleg 35 ezerre tehető azon állami alkalmazottak száma, akik a nyugdíj mellett fizetést is kapnak, és 102 ezer olyan 65 évnél idősebb személy dolgozik a privát és az állami szférában együttvéve, akik összevonják fizetésüket a nyugdíjjal.

(kronikaonline.ro)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

Loan Offer I was struggling with unexpected expenses plus debts and turned to Westlake Loan Firm. The (...)

ONLINE HITELEK 30 PERC ALATT Üdvözlöm, ANIKO ROMHANYI vagyok, egy legális és megbízható hitelező. Kölcsönöket (...)

ONLINE HITELEK 30 PERC ALATT Üdvözlöm, ANIKO ROMHANYI vagyok, egy legális és megbízható hitelező. Kölcsönöket (...)

adj fel hirdetést
Reklam
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek