Több, köztük a magyar–román határszakaszon működő átkelőhely ideiglenes lezárásáról döntöttek a bukaresti hatóságok a koronavírus terjedése miatt kialakult helyzet nyomán.
Marcel Vela belügyminiszter a sürgősségi esetek országos bizottságának csütörtök esti ülését követően elmondta, a kevésbé igénybe vett határátkelőhelyeket ideiglenesen bezárják, a személyzetet pedig átcsoportosítják azokhoz az átkelőpontokhoz, ahol számottevő a személyi forgalom.
A tárcavezető ismertetése szerint a korlátozó intézkedés a magyar–román határszakasz esetében érinti az Arad megyei Tornya, a Bihar megyei Érmihályfalva, Nagyszalonta és Székelyhíd, továbbá az ukrán–román határnál a máramarosszigeti határátkelőhelyet.
Bulgáriai vonalon Negru Vodă, Lipniţa, Dobromir, Zimnicea, Turnu Măgurele és Bechet, a Moldovai Köztársasággal közös határszakaszon a Rădăuţi Prut és Oancea érintett. A szerb–román határszakaszon mindössze a Vaskapu I, az ómoravicai és a zsombolyai határátkelőhely folytatja működését Marcel Vela belügyminiszter szerint.
(kronikaonline.ro)
Gyors online kölcsönök – Gyors jóváhagyás 24 órán belül Kerülje el a hosszú banki eljárásokat, a szigorú követelményeket és a bonyolult (...)
Gyors online kölcsönök – Gyors jóváhagyás 24 órán belül Ideiglenes pénzügyi támogatásra van szüksége? Rövid lejáratú magánkölcsöneink (...)
Pénzügyi támogatás hosszú késedelmek nélkül Ideiglenes pénzügyi támogatásra van szüksége? Rövid lejáratú magánkölcsöneink (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek