Noileg
2026. május 24.,  Eszter napja
árfolyam:
1 euro = 6.0732 RON
1 dollár = 658.9182 RON
100 forint = 0.0256 RON

Megszavazta a parlament a gyermekpénz növelését

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Megszavazta csütörtökön délután a parlament azt a költségvetési törvényt módosító javaslatot, amely szerint március 1-től jelentősen nő a gyermeknevelési támogatás összege.


Az elfogadott módosító javaslat szerint a 2 éven aluli gyermekek után fizetett pótlék összege havi 200 lejről 300 lejre emelkedik, míg a 2 éven felüli gyermekek esetében fizetett pótlék összege a jelenlegi 84 lejről 150 lejre nő.

Az intézkedés 2,2 milliárd lejjel növeli a költségvetés kiadásait.

A PNL egyik képviselője, Robert Sighiartau által benyújtott javaslat 123 igen és 119 nem szavazatot kapott, 1 tartózkodás mellett. A javaslatot az RMDSZ is megszavazta, ugyanakkor a parlamenti beszámolók szerint a parlamenti többséget adó pártokat, a PSD-t és az ALDE-t meglepetésként érte a voksolás. A döntést követően hat kormánypárti politikus is, akik a javaslat elfogadása mellett voksoltak, megkérdőjelezték a szavazás lefolyásának helyességét.

Az elmúlt héten egyébként Sighiartau egyik hasonló tervezete megbukott a szenátusban. Akkor az RMDSZ szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleménye szerint a szövetség szenátusi frakciója azért nem támogatta a törvénymódosító javaslatot, mert az visszaható erejű rendelkezést tartalmazott, formahibás és alkalmazhatatlan volt. 

(transindex.ro)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

SZÜKSÉGE VAN EGY BIZTONSÁGOS HITELRE? Üdvözlöm, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős (...)

SZÜKSÉGE VAN EGY BIZTONSÁGOS HITELRE? Üdvözlöm, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős (...)

Jelzálog és kölcsön egyben Szeretne saját lakásba vagy házba költözni? Szüksége van hitelre cél nélkül? Nálunk (...)

adj fel hirdetést
Reklam
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek