A környezetvédelmi minisztérium 3 milliárd lejt szán idén a napelemrendszerek telepítésének támogatására, az összeg több mint 150 ezer pályázat finanszírozására elegendő – nyilatkozta pénteken az Agerpree hírügynökségnek Tánczos Barna tárcavezető.
A miniszter rámutatott, tavaly több mint 40 ezer finanszírozási kérelmet hagytak jóvá a Fotovoltaikus Zöld Ház program keretében, nagyon nagy az érdeklődés iránta, ezért növelni fogják a költségvetését. A tervek szerint ebben az évben 3 milliárd lejt szánnak erre a programra, ami legalább 150 ezer pályázat támogatására lesz elegendő.
Tánczos hozzátette, közben egyeztettek az önkormányzatok képviselőivel a program hatékonyabb gyakorlatba ültetésérő, a bürokrácia csökkentéséről, és meggyőződését fejezte ki, hogy idén „százezrek” pályáznak majd a támogatásra.
Ugyanakkor vizsgálják a tárolókapacitások finanszírozásának lehetőségét is, hogy a háztartások tudják tárolni a napközben megtermelt energiát, ne kelljen a mennyiséget minden alkalommal betáplálni a hálózatba. Erről az európai projektekért felelős minisztériummal is egyeztetnek, hogy a környezetvédelmi tárca rendelkezésére álló összegek mellett uniós alapokat is szánjanak erre – magyarázta.
(Forrás: maszol.ro)
Gyors és komoly kölcsön. Eladó Pénzügyi támogatásra van szüksége, és olyan kölcsönt keres, amely megoldja (...)
NAGYON MEGBÍZHATÓ MAGÁNHITELEK. Vállalkozása újraélesztéséhez, projekt befejezéséhez, lakásvásárláshoz vagy egyéb (...)
Pénzügyi hitelre van szüksége befektetéshez? 1000-től több mint 500.000 euróig terjedő kölcsönöket kínálok mindenkinek, aki rászorul (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek