1 dollár = RON
100 forint = 0 RON

Győzelem Wales ellen, csoportelső a magyar válogatott

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Horvátország után Wales együttesét is legyőzte hazai pályán a magyar labdarúgó-válogatott a 2020-as Európa-bajnokság selejtezőjében, és megerősítette első helyét az E csoportban.

A kedd esti mérkőzésen a magyarok szövetségi kapitánya, Marco Rossi nem irányíthatta a kispadról a válogatottat, mivel az Azerbajdzsán elleni múlt szombati kiszálláson reklamálásért eltiltást kapott. Helyette a másodedző, Cosimo Inguscio adott utasításokat a játékosoknak. A budapesti találkozó első félidejében közelebb volt a vezető gólhoz a magyar csapat, amely több lehetőséget is kidolgozott, de nem sikerült betalálnia.

A második játékrész elején mindkét oldalon nagy helyzetek maradtak ki, a magyaroktól Szoboszlai lövése kevéssel kerülte el a kaput, míg a vendégektől Gareth Bale rosszul találta el a labdát. Aztán a 80. percben a magyar válogatott megszerezte az egyetlen, mindent eldöntő találatot: Korhut indítása után Szalai került helyzetbe és tartotta meg a labdát, amit a remekül érkező Pátkai Máté a kapuba lőtt. Ezzel csakúgy, mint a horvátok ellen, a Mol Vidi játékosa ismét győztes gólt szerzett. Marco Rossi együttese sorozatban a harmadik győzelmével egyedüliként kilenc ponttal vezeti az E csoportot.

Magyarország a következő fordulóban szabadnapos lesz, és legközelebb szeptember 9-én, hétfőn lép pályára, amikor Szlovákiát fogadja.

Labdarúgó Európa-bajnoki selejtező,

E csoport, 4. forduló: Magyarország–Wales 1–0 (0–0), gólszerző: Pátkai (80.). Magyarország: Gulácsi – Lovrencsics, Baráth, Orbán, Korhut – Pátkai, Nagy Á. – Dzsudzsák (Kleinheisler, 70.), Szoboszlai (Bese, 83.), Holender (Varga R., 59.) – Szalai. Wales: Hennessey – Gunter, A. Williams, J. Lawrence, Davies – Allen, Ampadu (M. Smith, 84.) – T. Lawrence (Vokes, 79.), Brooks (Wilson, 73.), D. James – Bale. Vezette: Matej Jug (szlovén).

A csoport másik mérkőzésén: Azerbajdzsán–Szlovákia 1–5 (1–3). A csoport állása: 1. Magyarország 4 3 – 1 6–4 9 2. Szlovákia 3 2 – 1 7–2 6 3. Horvátország 3 2 – 1 5–4 6 4. Wales 3 1 – 2 2–3 3 5. Azerbajdzsán 3 – – 3 3–10 0 A következő forduló (szeptember 6., péntek, 21.45) programja: Szlovákia–Horvátország, Wales–Azerbajdzsán.