erdelyh
2025. december 24., szerda Ádám, Éva napja
árfolyam:
1 euro = 5.0908 RON
1 dollár = 4.3146 RON
100 forint = 1.301 RON

Svédország lehet az első európai ország, ahonnan műholdakat indíthatnak

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Svédország lehet az első, amely európai területről indít az űrbe műholdakat szerdán elfogadott fejlesztési tervei szerint. A skandináv ország kormánya jóváhagyta, hogy tovább korszerűsítsék és fejlesszék az északi Esrange Űrközpontot, szem előtt tartva, hogy 2022-től kisebb műholdak űrbe indítására is alkalmas legyen.


Svédország azon kevés államok egyike lesz, amelyek képesek műholdak űrbe juttatására” – mondta Matilda Ernkrans, az ország űrkutatási minisztere a központ egy új tesztelő egységének felavatásán. A svéd média kiemelte, hogy Svédország „a földrész rekordere” lehet műhold indításában európai területről, mindeddig ugyanis az európai műholdakat a dél-amerikai Francia Guyanából indítják útnak.

(mandiner.hu)

 

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


EPP agrar  jobb 1
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

SZEREZD MEG A KÖLCSÖNÖIDET ÉS HITELEIDET Üdvözlöm, ANIKO ROMHANYI vagyok, egy legális és megbízható hitelező. Kölcsönöket (...)

SZEREZD MEG A KÖLCSÖNÖIDET ÉS HITELEIDET Üdvözlöm, ANIKO ROMHANYI vagyok, egy legális és megbízható hitelező. Kölcsönöket (...)

CSALÁS NÉLKÜL NYÚJTOK A HITELEKET Üdvözlöm, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős (...)

adj fel hirdetést
EPP vedelem jobb 3
EPP vedelem jobb 2
EPP agrar jobb 2
EPP agrar jobb 3
EPP vedelem jobb 1
EPP agrar  jobb 1
banyavidek