erdelyh
2026. január 19., hétfő Sára napja
árfolyam:
1 euro = 5.8745 RON
1 dollár = 648.8063 RON
100 forint = 0.0259 RON

Lecserélik a Szent Korona vitrinjét, a koronázási jelvényekkel együtt elköltöztették egy időre

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Az átmeneti időszak csak néhány napig tart.


Hétfőn kezdődött az Országház Kupolacsarnokában álló koronatároló vitrin cseréje – közölte az Országgyűlés sajtóirodája az MTI-vel.

A közlemény szerint a Szent Korona és a koronázási jelvények, így a jogar, az országalma, illetve a kard elhelyezésére alkalmas új biztonsági üvegtárolóra az Országgyűlés Hivatala a német Glasbau Hahn GmbH-val kötött szerződést.

Az új vitrin telepítésének napjaiban a Szent Koronát az Országház felsőházi társalgójában tekinthetik meg a látogatók – teszik hozzá. Erről a teremről itt látható számtalan fotó.

(24.hu)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

Megbízható Kölcsönszolgáltatások Magyarországon Pénzügyi támogatást keres? Személyi, üzleti és projekthiteleket kínálunk korrekt (...)

Pénzügyi megoldások gyors kommunikációval Gyorsan szüksége van pénzre? 200 000 és 50 000 000 forint közötti magánszemélyek pénzügyi (...)

Kölcsönajánlat mindenkinek Pénzügyi támogatást keres? Személyi, üzleti és projekthiteleket kínálunk korrekt (...)

adj fel hirdetést
reg
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek