Készül a magyar 5-8. osztályos diákok számára az új tanterv, amely révén a románt idegen nyelvként sajátíthatják el. A tanterv tervezetét, amely a nyelvi kompetenciák fejlesztésére erősítene rá, közvitára bocsátotta az oktatási minisztérium.
							
							
							
						
„Az oktatási miniszter eltökélt abban, hogy szeptemberre, a 2017-2018-as tanév kezdetére elkészüljön az 5-es diákok számára az új tanterv alapján írott tankönyv" – nyilatkozta a Transindexnek Király András, a Tanügyminisztérium államtitkára. „Március végére minden tantervnek el kell készülnie, és jóvá is lesznek hagyva", tette hozzá.
Az új tankönyvekről szólva elmondta: a miniszter eltökélt abban, hogy a 2017-2018-as tanév kezdetére elkészüljön az ötödikes diákok számára az új tanterv alapján írott tankönyv. Kihangsúlyozta: a mostani negyedikeseink a középiskolában is folytathatják a román nyelv idegen nyelvként történő tanulását. 
(erdely.ma, transindex.ro)
 Dékány Kölcsönajánlat. Vállalkozási kölcsönt keres? Személyi kölcsön, lakáshitel, (...)
Komoly hitelajánlat Díj- és önerő nélküli hitelt keres? És pontosan mit kínálunk? - Egyéni vállalkozóknak (...)
komoly hitelajánlat Díj- és előlegmentes kölcsönt keres? És pontosan mit kínálunk? - Kölcsön egyéni (...)
adj fel hirdetést
 
 
        
    
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek