Csütörtök reggel a Márton Áron téren felállították Székelyudvarhely első nagy méretű székely zászlóját.
Kék-arany lobogó a város több közintézményén található, a ma felállított zászló viszont egy kilenc méter magas rúdra került. A rudat a katolikus egyház területén, a Patkónak is nevezett tér felső felén helyezték el.
Bunta Levente polgármester már a szeptemberi tanácsülésen elmondta, hogy tervezik az 56-os forradalom emléknapjára a székely zászló elhelyezését, ez meg is történt ma reggel. Korábban erről határozatot is hozott az önkormányzati testület.
Reggel 9 órakor néhány városi tanácsos és a polgármester jelenlétében húzták fel a lobogót. Elhangzott: üzenete az, hogy Udvarhely ragaszkodik azokhoz a szimbólumokhoz, amelyek Székelyföldet, az idetartozás érzését erősítik.
erdély,ma, marosvasarhelyiradio.ro
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek