Tőkés László közleményében azt írja, "mivel Romániában már nincsenek jogorvoslati lehetőségek, az EP-képviselő az Emberi Jogok Európai Bíróságához lesz kénytelen fordulni a partiumi zászló ügyében is, akárcsak előzőleg a székely jelkép esetében.
A strasbourgi magas instancia túlterhelt, ennek ellenére befogadta és tárgyalásra alkalmasnak találta a múlt esztendő végén a székely zászló ügyét. A partiumi lobogó ellen született ítélet esetében még meg kell várni a törvényszék hivatalos kiértesítőjét és részletes ítéletindoklását, mielőtt döntés születne a további lépésekről."
Jogerősen is reklámzászlónak minősítette hétfői ítéletében a partiumi zászlót a Bihar megyei törvényszék. Az ítélet kivonatát a romániai bíróságok portálján hozták nyilvánosságra.
A zászló ügyében Tőkés László európai parlamenti képviselő pereskedett a nagyváradi önkormányzatnak alárendelt helyi rendőrséggel. A rendőrség a reklámtörvény megsértése miatt állított ki jegyzőkönyvet, és szólította fel Tőkés Lászlót az európai parlamenti képviselői irodája erkélyére kitűzött zászló eltávolítására. Ezt a jegyzőkönyvet támadta meg a bíróságon Tőkés László, de a bíróság mind alapfokon, mind másodfokon megalapozatlannak tartotta, és elutasította a keresetét. - a Transindex.ro portálról
ONLINE HITELEK CSALÁS NÉLKÜL Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, egy becsületes online magánhitelező, aki gyors (...)
ONLINE HITELEK CSALÁS NÉLKÜL Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, egy becsületes online magánhitelező, aki gyors (...)
HITELEK MINDENKINEK Üdvözlöm, ANIKO ROMHANYI vagyok, egy legális és megbízható hitelező. Kölcsönöket (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek