erdelyh
2025. december 18., csütörtök Auguszta napja
árfolyam:
1 euro = 5.0923 RON
1 dollár = 4.3442 RON
100 forint = 1.317 RON

Kelemen a zászlótörvényről: az érvek és a nyitottság eredményre fog vezetni

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Kelemen Hunor reményei szerint a párbeszéd, az érvek és a nyitottság előbb-utóbb eredményre fog vezetni a zászlótörvény kapcsán. A Paprika Rádiónak nyilatkozó RMDSZ-elnök elmondta, a parlamenti vitát nem szabad megspórolni, ezért a képviselőházban és a szenátusban is meg kell vitatni a tervezetet, ugyanakkor a szakbizottságokban és a plenáris ülésen is meg kell szavazni kell az ügyben.


A román lapok a székely zászló "legalizálásaként" értelmezték a PSD képviselői által a parlament elé terjesztett zászlótörvény-tervezetet, mert, mint írják, semmi sem tiltja azt, hogy egy adott térségben minden község és város ugyanazt a zászlót fogadja el, mindössze a román és uniós lobogóval együtt kell majd használniuk. 

Borbély László, az RMDSZ politikai alelnöke a Transindexnek úgy nyilatkozott, helyesnek tartja ezt az értelmezést, hiszen nincs olyan kitétel a törvényben, amely azt mondaná, hogy két településnek nem lehet ugyanaz a zászlója, ami például akár a székely zászló is lehet. 

(transindex, paprikaradio.ro)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


reg
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

Gyors és rugalmas kölcsönlehetőségek Sürgős kölcsönre van szüksége? Személyi kölcsönöket kínálunk? Vállalkozói (...)

SZÜKSÉGE VAN EGY BIZTONSÁGOS HITELRE? SZÜKSÉGE VAN EGY BIZTONSÁGOS HITELRE? Üdvözlöm, azonnali kölcsönre van szüksége? (...)

SZÜKSÉGE VAN EGY BIZTONSÁGOS HITELRE? SZÜKSÉGE VAN EGY BIZTONSÁGOS HITELRE? Üdvözlöm, azonnali kölcsönre van szüksége? (...)

adj fel hirdetést
EPP vedelem jobb 3
tmh
Reklam
Reklam
EPP vedelem jobb 1
reg
banyavidek