Noileg
2025. május 14., szerda Bonifác napja
árfolyam:
1 euro = 5.0991 RON
1 dollár = 4.5894 RON
100 forint = 1.2594 RON

Kudarcos utcanévtáblák Marosvásárhelyen – Vajon miért nem sikerül?

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Ugyanúgy, mint korábban két alkalommal, senki nem tett le ajánlatot a marosvásárhelyi kétnyelvű utcanévtáblákra kiírt közbeszerzésre.


A legutóbbi versenytárgyalás esetében a jelentkezési határidő december 28-án járt le. Peti András alpolgármester az Erdély FM-nek elmondta, az eljárás során több cég is kérdéseket tett fel a tender-dokumentációval kapcsolatosan, de végül senki sem nyújtott be ajánlatot. Úgy véli, az önkormányzatnak három sikertelen közbeszerzés után meg kellene vizsgálnia, hogy mi az oka a kudarcnak. (Megmondjuk mi innen, látatlanban: olyan feltételeket szabtak, amiket nem lehet teljesíteni, így újabb év telt el a kihelyezésük nélkül. Ez pedig nagyszerű fegyvertény Dorin Florea polgármesternek a vátrás szavazók szemében – szerk.)

A marosvásárhelyi önkormányzat tavaly 1715 kétnyelvű utcanévtáblára írt ki versenytárgyalást. A közbeszerzés keretében egynyelvű utcanévtáblák, illetve más köztéri táblák és helységnévtáblák elkészítésére is kivitelezőt kerestek, ezekért összesen 1,1 millió lejt fizetett volna az önkormányzat. A közbeszerzési eljárást többször is bírálták a civilek, mivel szerintük a kiírás nem garantálta a valóban kétnyelvű utcanévtáblákat. 

erdély.ma, Székely Hírmondó

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

HITELEK MINDENKINEK Üdvözlöm, ANIKO ROMHANYI vagyok, egy legális és megbízható hitelező. Kölcsönöket (...)

HITELEK MINDENKINEK Üdvözlöm, ANIKO ROMHANYI vagyok, egy legális és megbízható hitelező. Kölcsönöket (...)

SZÜKSÉGE VAN EGY EXPRESSZ HITELRE? Üdvözlöm, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős (...)

adj fel hirdetést
Rmdsz
stop
GaGa
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek