A közterület-fenntartó hatósághoz (ADP) fordult beadványnyal a nagyváradi önkormányzat RMDSZ-frakciója annak érdekében, hogy helyezzenek ki magyar feliratokat a piacokon, uszodákban, hidakon és temetőkben.
Huszár István alpolgármester hétfőn sajtótájékoztatón közölte, hogy a 2011-es közigazgatási törvényre hivatkozva kérték fel az önkormányzat hatáskörébe tartozó hatóságot a hiány pótlására, mihamarabbi pontos kimutatást várva a jelenlegi helyzetről.
„Hozzátennénk, hogy több önkormányzati fennhatóság alá tartozó intézményben vannak kétnyelvű feliratok is, de észrevettük, hogy több helyen lemaradtak a magyar nyelvű kiírások, ezért kérjük ezek pótlását” – olvasható a váradi RMDSZ-es tanácsosok által aláírt iratban, amelyet pénteki keltezéssel küldtek el.
Nagyváradon többek között a tömegközlekedési járműveken is van magyar felirat, a közszállítási vállalat az elmúlt időszakban magyarul is kellemes ünnepeket kívánt utasainak. Az állatkertben magyar nyelven is olvashatók a feliratok, és a látogatókat tájékoztató hangosbemondóból magyar szöveg is hallható. A városháza alárendeltségébe tartozó hivatalokban is kétnyelvűek a feliratok.
krónika.ro
HITELEK MINDENKINEK Üdvözlöm, ANIKO ROMHANYI vagyok, egy legális és megbízható hitelező. Kölcsönöket (...)
HITELEK MINDENKINEK Üdvözlöm, ANIKO ROMHANYI vagyok, egy legális és megbízható hitelező. Kölcsönöket (...)
SZÜKSÉGE VAN EGY EXPRESSZ HITELRE? Üdvözlöm, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek