50 ezer olyan csomagot fognak kiosztani városszerte, amely kesztyűt, maszkot, fertőtlenítő szert és nedves zsebkendőt fog tartalmazni. A csomagokat vagy postán keresztül, vagy házról házra való osztogatással kaphatják meg a város lakói. Az ajtóról-ajtóra rendszeren keresztüli elosztást a helyi (...) olvasd tovább
A távoktatás nem helyettesíti az iskolában zajló tevékenységet, de a jelenlegi helyzetben azt szorgalmazzák, hogy a pedagógusok legyenek minél aktívabbak a virtuális térben – mondta el Kiss Imre főtanfelügyelő a Krónika megkeresésére. Az online oktatás alakulóban van, az iskolákban április 19-ig biztosan nem indul újra a tanítás. Monica Anisie oktatási miniszter szerint a (...) olvasd tovább
Ötvenre nőtt a koronavírus fertőzőttek száma Magyarországon, miután kedd reggelre újabb külföldi és magyar állampolgároknál mutatták ki a fertőzést. Magyar és külföldi állampolgároknál is kimutatták az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 50-re nőtt az itthon diagnosztizált fertőzöttek száma - (...) olvasd tovább
Részlet a Nagybányai Hírlap 1910. március 13.-i számából. Március Idusa. Március 15-nek halhatatlan emlékezetét egyházaink és társadalmi egyesületeink ezidén is a szokásos lelkesedéssel és örömünnepséggel elevenítik fel. A Teleki-Társaság tegnap este tartott (...) olvasd tovább
z esetszámokat tekintve Románia a 35-ik a világon a koronavírus-fertőzések által érintett országok toplistáján. A hétfő esti adatok szerint Kína állt az első helyen (80 880 eset), a második Olaszország (27 980), a harmadik Irán (14 991) – írja a worldometers.info alapján a G4media. Romániában eddig 168 fertőzéses eset jegyeztek, közülük 9 személy (...) olvasd tovább
Néhány információ a koronavírussal kapcsolatban, ami hasznos lehet: A Megyei Vészhelyzeti Bizottság telefonvonalat nyitott otthoni elszigetelésben vagy karanténban tartózkodó személyek számára Azok a személyek, akik otthon vagy karanténban vannak elszigetelten, és különféle problémákkal (...) olvasd tovább
Napirend előtt szólalt fel Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Parlamentben, a téma természetesen a koronavírus-járvány elleni védekezés és az azzal kapcsolatos intézkedések. A kormányfő elmondta, hogy egy láthatatlan és ismeretlen ellenséggel állunk szemben A járvány nemcsak ismeretlen, hanem sokkal gyorsabba is terjed, mint a korábbi (...) olvasd tovább
A Máramaros megyei Közegészségügyi Igazgatóság vezetője a nagybányai közigazgatási palotában a ma reggel megrendezett sajtótájékoztatón bejelentette, hogy a nagybányai pláza bezár. Rareș Pop, a máramarosi Közegészségügyi Igazgatóság vezetője, elmondta, hogy már a múlt hét óta folyik a vita erről a (...) olvasd tovább
Máramarosszigeten is fölállítottak egy előszűrő sátrat a városi kórház udvarán. Itt a lázas vagy légúti panaszokkal érkező betegeket vizsgálják ki. A kórház közleményben felhívja a figyelmet, hogy azok a betegek, akik házi elkülönítésben vannak vagy kockázati térségekből (...) olvasd tovább
A Szentatya gyalog keresett fel két római templomot. Elhagyta a Vatikánt Ferenc pápa, hogy a koronavírus-járvány végéért imádkozzon – számolt be közleményben Március 15-én, vasárnap este Matteo Bruni, a szentszéki sajtóközpont igazgatója. A (...) olvasd tovább
Kiváló Művész díjjal tüntette ki Bogdán Zsolt András Jászai Mari-díjas színművészt, érdemes művészt, a Kolozsvári Állami Magyar Színház művészét Magyarország kormánya március 15. alkalmából. „Kicsit mindig úgy érzem egy-egy rangosabb kitüntetés vagy díj után, hogy jó volna elbújni, egyedül lenni, hogy soha senki meg ne (...) olvasd tovább
32-re nőtt a magyarországi koronavírusos megbetegedések száma vasárnap. Meghalt egy 75 éves magyar férfi, aki ezzel az első magyar áldozata a járványnak. Orbán Viktor miniszterelnök videóüzenetében kijelentette, hogy Magyarországnak továbbra sem áll módjában beengedni az Olaszországból érkezőket. Nem véletlenül, hiszen Olaszországban a járvány alatt nem haltak meg annyian, mint (...) olvasd tovább
A kormány beiktatása után visszanyert teljes kapacitását arra fordítja, hogy csökkentse a románok koronavírussal való fertőzésének lehetőségét - jelentette ki vasárnapi online sajtóértekezletén Ludovic Orban miniszterelnök. 'A beiktatási szavazással, amellyel a kormány visszanyerte minden jogkörét, lehetőségünk nyílik (...) olvasd tovább
A kialakult járványveszély miatt fokozott odafigyelést és bizonyos szabályok betartását kérik az állami hatóságok, amelyek érintik a vasárnapi szentmiséket is. Azt kérik, hogy 100-nál több ember ne legyen együtt zárt térben. Ennek megfelelően városunkban a következőképpen alakulnak a szentmisék: A Szentháromság templomban mindegyik szentmise meg lesz tartva a megszokott (...) olvasd tovább
A Stratégiai Kommunikációs Csoport péntek reggel közölte, hogy öt újabb koronavírusos megbetegedést regisztráltak Bukarestben, ezzel 64-re emelkedett a fertőzött személyek száma. Az érintettek a korábban már diagnosztizált betegek kontaktszemélyei. Az újonnan azonosított fertőzöttek egy 39 éves, egy 53 éves és egy 23 (...) olvasd tovább
Olaszországban újra rekordot döntött a napi új fertőzöttek száma. Már több, mint 15 ezren kapták el a koronavírust, több, mint ezren meghaltak, 1100-an súlyos vagy kritikus állapotban vannak. Spanyolországban is minden eddiginél több új beteget regisztráltak, ráadásul a halálozási arány is egyre nő, öt nap alatt 2,0-ról 2,8 százalékra. Csak csütörtökön több, mint 8100 új beteg (...) olvasd tovább
Több, köztük a magyar–román határszakaszon működő átkelőhely ideiglenes lezárásáról döntöttek a bukaresti hatóságok a koronavírus terjedése miatt kialakult helyzet nyomán. Marcel Vela belügyminiszter a sürgősségi esetek országos bizottságának csütörtök esti ülését követően elmondta, a kevésbé (...) olvasd tovább
„A járványra való tekintettel az RMDSZ törvényhozói azt kérik Románia kormányától, hogy azonnal intézkedjen a gazdaságra kifejtett negatív hatás csökkentése érdekében” – jelentette be Tánczos Barna szenátor. A Szövetség szakpolitikusa hozzátette: „egy javaslatcsomagot dolgoztunk ki, és arra kérjük a kormányt, hogy ezeket hajtsa végre, és felelősségteljesen döntsön az emberek (...) olvasd tovább
Balázs László kolozsvári képzőművész könnyed, magával ragadó, hangulatos bőrmetszeteiből nyílt tárlat február 21-én a Teleki Magyar Házban. Már a plakát is jó reklám a kiállításnak, a páros aktfotó az újjáéledő tavasz csalogató varázsszavaival hívogatja az művészetszerető embert a (...) olvasd tovább
A Máramaros Megyei Vészhelyzeti Bizottság március 11-i ülésén, többek között a szombati és vasárnapi misék betiltásáról döntött. A rendelet március 31-ig van érvényben. Silviu Ungur, Máramaros megye prefektusa megértésre és szolidaritásra kérte fel a megye lakosságát, figyelembe véve a rendkívüli (...) olvasd tovább
Bright Telling lies to someone who is being real with you will come back and hunt you, you can not eat (...)
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)
adj fel hirdetést