Noileg
2026. május 12., kedd Pongrác napja
árfolyam:
1 euro = 6.0051 RON
1 dollár = 669.8599 RON
100 forint = 0.0254 RON

A centenáriumi évre is reflektál a kolozsvári Ünnepi Könyvhét

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Bemutatják a Lászlóffy Aladár hagyatékából előkerült regényt, de jelen lesz az „ideális popsztár”, Ákos is legújabb könyvével.


Román-magyar kulturális közvetítést is vállal a 8. kolozsvári Ünnepi Könyvhét, melyet május 10. és 13. között tartanak a Fogoly utcában – számoltak be a szervezők a szerdán tartott sajtótájékoztatójukon.

H. Szabó Gyula, az Erdélyi Magyar Könyves Céh alelnöke elmondta: a könyvhét megannyi helyszíne közül a kolozsvári immár évek óta

a fordítók számára szervezett beszélgetésekkel próbál kitűnni.

Idén a magyarokról szóló román nyelvű portált működtető Fehér Holló egyesület is olyan programot illeszt be a rendezvénysorozatba, amely a magyar irodalom román nyelvű megismertetését szolgálja. A program keretében román gyermekek szavalják magyar költők románra fordított verseit, és román fiatalok mesélnek a magyar irodalom román fordításban megjelent művei elolvasásával szerzett élményeikről.

Amint H. Szabó Gyula elmondta, a kolozsvári könyvhéten az elmúlt száz év kolozsvári magyar intézményeit bemutató fotókiállítással próbálnak a román centenáriumi évhez is viszonyulni. Azt szeretnék bemutatni, hogy

mit adott hozzá a kolozsvári magyarság a város történetéhez az elmúlt száz évben.

A kolozsvári könyvhéten a város szülöttei, Lászlóffy Aladár és Lászlóffy Csaba előtt is könyvekkel tisztelegnek. A Mátyás-emlékévhez is kapcsolódva mutatják be a Lászlóffy Aladár hagyatékából előkerült Dühöng a déli szél című regényt, amelyet a szerző Hunyadi Jánosról, és a Hunyadi családról egy regénypályázatra írt, de nem nyújtott be. H. Szabó Gyula szerint a regény 20.-21. századi nézőpontból tekint vissza Hunyadiék történetére. A regényt most a Kriterion kiadó jelentette meg. Lászlóffy Csabát a pályatársai méltatják egy bemutatandó könyvben.

A könyvhét keretében Kovács Ákos rockzenésszel is találkozhat a közönség,

aki a most megjelenő könyvét mutatja be Kolozsváron.

A kolozsvári könyvhét színpadján több előadást is megnézhet a közönség, például a budapesti Szindra társulat előadásában a Déry Tibor Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról című kisregénye alapján készült musicalt.

A részletes program itt lesz elérhető.

(foter.ro)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

Sürgős kölcsön igénylése Érdekli a tőkefinanszírozás? Mindenféle kölcsönt kínálunk, például személyi (...)

EGYSZERŰ ÉS GYORS HITELEKET KÍNÁLOK Üdvözlöm, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős (...)

EGYSZERŰ ÉS GYORS HITELEKET KÍNÁLOK Üdvözlöm, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős (...)

adj fel hirdetést
Reklam
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek