reg
2025. november 08., szombat Zsombor napja
árfolyam:
1 euro = 5.0860 RON
1 dollár = 4.4037 RON
100 forint = 1.3189 RON

A hó fogságába került Nagybánya

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

A hótorlaszok miatt csak részben járhatók a 18B, illetve 1C jelzésű országutak Nagybánya bejáratához közeli szakaszai, amelyeken több mint egy kilométeres autósorok alakultak ki.


A két országúton több hókotró is dolgozott az elmúlt órákban, a Nagybányára be, illetve onnan kivezető szakaszokat azonban nem hótalanították az elmúlt 24 órában, mivel az önkormányzatnak nem sikerült szerződést kötnie téli útkarbantartásra. Ugyanezen ok miatt a nagybányai utcákról sem takarítják el a havat, bár folyamatosan havazik. A városhatárnál a közlekedésrendészet munkatársai irányítják a forgalmat, a nagy hó miatt azonban egyre nehézkesebb a közlekedés.

November folyamán három versenytárgyalást írt ki a polgármesteri hivatal hóeltakarításra, de egy vállalat sem jelentkezett ezekre. Mivel az önkormányzat tulajdonában levő, útkarbantartással foglalkozó vállalatot néhány éve magánosították, jelenleg nincs, aki elvégezze a hótalanítást.

Önkormányzati források szerint azok a vállalatok, amelyeket az elmúlt években szerződött le a város hóeltakarításra és csúszásmentesítésre, ezúttal azért nem jelentkeztek, mert minden alkalommal késve fizetett az önkormányzat szolgáltatásaikért.

Agerpres

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


reg
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

Komoly hitelajánlat Díj- és önero nélküli hitelt keres? És pontosan mit kínálunk? - Egyéni vállalkozóknak (...)

Kölcsönök kezdeti díjak nélkül Kölcsönt keresel, és készpénzkölcsönnek kellene lennie? MAGYARORSZÁGON vagy a környékén (...)

Kölcsönök kezdeti díjak nélkül Kölcsönt keresel, és készpénzkölcsönnek kellene lennie? MAGYARORSZÁGON vagy a környékén (...)

adj fel hirdetést
Rmdsz
tmh
GaGa
Reklam
Reklam
reg
banyavidek