DR
2026. június 24., szerda Iván napja
árfolyam:
1 euro = 6.0799 RON
1 dollár = 608.6838 RON
100 forint = 0.0258 RON

Az Egyesült Államok és Európa vezető hatalmai határozott üzenetet küldtek Putyinnak

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Franciaország, az Egyesült Királyság, Németország, Olaszország és az Egyesült Államok elkötelezett Ukrajna szuverenitásának tiszteletben tartása mellett, írja az MTI a francia elnöki hivatal tájékoztatására hivatkozva.


Az öt állam- és kormányfő telefonon egyeztetett az Elysée-palota tájékoztatása szerint, és azt is tudatták, hogy elkötelezettek amellett, hogy tegyenek a béke megőrzése érdekében Európában, miközben Oroszországot az a vád éri, hogy Ukrajna megtámadására készül.

Az Elysée-palota közleményéből kiderül, hogy felszólították Oroszországot: folytatnia kell a tárgyalásokat a német-francia közvetítéssel folytatott, úgynevezett normandiai formátumban Ukrajnával.

Franciaország, Németország, Olaszország, az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok vezetőinek egyeztetése egy nappal előzte meg Joe Biden amerikai elnök és Vlagyimir Putyin orosz elnök videókonferenciáját, miután Washington többször világossá tette, hogy következményei lesznek, ha Oroszország megtámadja Ukrajnát. A Biden-kormány egy magas rangú illetékese arról beszélt, hogy gazdasági szankciók mellett amerikai csapatok Kelet-Európába telepítéséről is szó lehet.

A Washington Postnak egy amerikai illetékes arról beszélt, hogy ismerik azokat az orosz terveket, amelyek alapján Moszkva a jövő év elején 175 ezer emberrel offenzívát indíthat Ukrajna ellen. Oroszország tagadja, hogy erre készül, egyúttal a nyugati országokat vádolja azzal, hogy provokálják.

Közel százezer katonáját csoportosította át az ukrán határ közelébe az orosz hadsereg november folyamán. Az összevonás érthetően aggasztja Kijevet, bár túlzás lenne állítani, hogy ez egy Ukrajnába tartó orosz invázió biztos kezdete lenne – elvégre áprilisban történt már hasonló, de az is kimerült az erődemonstrációban. Cikkünk a témában>>>

Ukrajna az ország keleti részén hadat visel a Moszkva-barát szakadárokkal, akiket a nyugati országok szerint Oroszország támogat, de ezt Moszkvában tagadják. A konfliktusnak már több mint 13 ezer halottja van.

(telex.hu)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

Gyors online kölcsönök – Gyors jóváhagyás 24 órán belül Kerülje el a hosszú banki eljárásokat, a szigorú követelményeket és a bonyolult (...)

Gyors online kölcsönök – Gyors jóváhagyás 24 órán belül Ideiglenes pénzügyi támogatásra van szüksége? Rövid lejáratú magánkölcsöneink (...)

Pénzügyi támogatás hosszú késedelmek nélkül Ideiglenes pénzügyi támogatásra van szüksége? Rövid lejáratú magánkölcsöneink (...)

adj fel hirdetést
Reklam
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek