reg
2026. február 20., péntek Álmos napja
árfolyam:
1 euro = 5.8285 RON
1 dollár = 693.2599 RON
100 forint = 0.0256 RON

Boris Johnson lehet Nagy-Britannia következő miniszterelnöke

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Boris Johnson volt brit külügyminiszter bejelentette csütörtökön, hogy versenybe száll a kormányzó Konzervatív Párt vezetői tisztségének elnyeréséért Theresa May miniszterelnök távozása után. Ha elnyeri a tisztséget, ő lesz Nagy-Britannia következő miniszterelnöke is.


Boris Johnson egy manchesteri üzleti rendezvényen vett részt csütörtökön, és arra a hallgatói kérdésre, hogy megpályázza-e a Konzervatív Párt vezető posztját, úgy válaszolt, hogy "természetesen".

Theresa May már decemberben jelezte, hogy nem ő kívánja a következő parlamenti választások kampányát megvívni a Konzervatív Párt vezetőjeként.

Távozásának várható időpontját nem fedte fel, de március végén közölte, hogy kész az általa tervezettnél is korábban távozni tisztségéből, ha a parlament elfogadja az EU-val kötött, az alsóházban eddig háromszor is elutasított Brexit-megállapodást.

Ha Johnson, a Konzervatív Párt keményvonalas Brexit-táborának szószólója kerül a párt élére,ő lesz egyben Nagy-Britannia következő miniszterelnöke is.

(origo.hu)

 

Reklam

 

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

serieus leningaanbod Megbízható és gyors finanszírozásra van szüksége? Személyes vagy szakmai igényeire (...)

serieus leningaanbod Megbízható és gyors finanszírozásra van szüksége? Személyes vagy szakmai igényeire (...)

Verander je financiële situatie. Megbízható és gyors finanszírozásra van szüksége? Személyes vagy szakmai igényeire (...)

adj fel hirdetést
reg
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek