noi
2025. szeptember 18., csütörtök Diána napja
árfolyam:
1 euro = 5.0670 RON
1 dollár = 4.2778 RON
100 forint = 1.2998 RON

Brassó, Nagyvárad és Sepsiszentgyörgy a legtisztább városok

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

A Kolozsvár melletti Szászfenesen a legszennyezettebb a levegő. A lakók maguk mondják.


Brassó, Nagyvárad és Sepsiszentgyörgy a legtisztább romániai városok, míg a lista utolsó helyeire Resicabánya, Călăraşi és Brăila került – derül ki a Storia.ro ingatlanhirdetési platform és a D&D Research piackutató cég szerdán közzétett összesítéséből.

A Storia több, mint 40 ezer válasz alapján állította össze a rangsort, a válaszadóknak egy sor feltétel alapján kellett osztályozniuk lakóhelyüket.

A tisztasági toplista negyedik helyén Kolozsvár áll, majd következik Slobozia, Csíkszereda és Piteşti. Bukarest a mezőny közepén van.

Az ország történelmi régiói közül Erdélyben a legtisztább a levegő, míg Moldva az utolsó helyen végzett.

A tanulmány lakónegyedenként is vizsgálta a levegő tisztaságáról alkotott elképzeléseket: négy brassói negyed végzett az első helyen, majd következik két kolozsvári, egy bukaresti és ismét egy kolozsvári lakónegyed.

Kolozsvári a leginkább szennyezett levegőjűnek tartott környék is: a kérdőív lakónegyedként értelmezi a Kolozsvár melletti Szászfenes községet, ahol egyébként kisvárosnyi ember lakik az utóbbi években gombamód elszaporodott lakóparkokban.

(foter.ro)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo
Noileg
tmh
GaGa
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek