EPP védelem 1
2025. december 23., kedd Viktória napja
árfolyam:
1 euro = 5.0908 RON
1 dollár = 4.3146 RON
100 forint = 1.301 RON

Elkészült a műemléképületek 500%-os adóra ítéltjeinek „feketelistája”

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

500 százalékkal emelik azon kolozsvári belvárosi ingatlanok adóját, amelyek tulajdonosai nem intézkedtek az épületek helyrehozataláról – az erre vonatkozó közel 60 napirendi pontot a kolozsvári tanácsosok a jövő heti, december 20-i, keddi tanácsülésen vitatják meg.


Amint arról már korábban beszámoltunk, az idén életbe lépett új Adóügyi Törvénykönyv 489-es cikkelye előírja, hogy az önkormányzatok akár 500 százalékkal nagyobb adót szabhatnak ki az elhanyagolt belvárosi ingatlanok esetében. A Kolozsvári Helyi Tanács idén május végi ülésén fogadta el azt a szabályzatot, amely pontosította: mi értendő elhanyagolt ingatlan alatt, amelyért kiróhatják az 500%-os adóemelést. Most az adóemelés életbe léptetése céljából el kell fogadni azokat a határozatokat is, amelyek pontosan megjelölik az ingatlant és annak tulajdonosát. Az érintett ingatlanok listája megtekinthető a Kolozsvári Polgármesteri Hivatal honlapján. Az ingatlanok a Főtéren, a Farkas/Kogalniceanu, a Szentegyház/I. Maniu, Király/I.C. Bratianu, Egyetem, Szentlélek/Virgil Fulicea, Trefort/V. Babes, Dózsa György/Ferdinand, Gyulai Pál/Nicolae Cristea, Unió/Memorandumului, Mócok/Motilor, Rózsa/Samuil Micu,  Fecske/ Closca, Bem/G. Cosbuc, Kismester/Episcop Ioan Bob, Bartha Miklós/Emil Isac, Deák Ferencc stb. utcában találhatóak.Itt megnézheti az ingatlanok jegyzékét, a 6–60. napirendi pontoknál.

(szabadság.ro)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


EPP agrar  jobb 1
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

SZEREZD MEG A KÖLCSÖNÖIDET ÉS HITELEIDET Üdvözlöm, ANIKO ROMHANYI vagyok, egy legális és megbízható hitelező. Kölcsönöket (...)

SZEREZD MEG A KÖLCSÖNÖIDET ÉS HITELEIDET Üdvözlöm, ANIKO ROMHANYI vagyok, egy legális és megbízható hitelező. Kölcsönöket (...)

CSALÁS NÉLKÜL NYÚJTOK A HITELEKET Üdvözlöm, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős (...)

adj fel hirdetést
EPP vedelem jobb 3
EPP vedelem jobb 2
EPP agrar jobb 2
EPP agrar jobb 3
EPP vedelem jobb 1
EPP agrar  jobb 1
banyavidek