Vasárnap elkezdik mintegy 36 ezer dózis koronavírus elleni védőoltás kiszállítását az ország minden megyéjébe – tájékoztat a COVID-19 elleni oltással kapcsolatos tevékenységeket koordináló országos bizottság (CNCAV).
A közlemény szerint január 4-étől az összesen 370 központ több mint 90 százalékában elkezdődik az oltás. A megyei közegészségügyi igazgatóságok (DSP) összesítik a hozzájuk tartozó oltóközpontok vakcinaigényét, és
az oltást megelőző napon, 13 óráig elküldik annak a regionális központnak, amelyhez tartoznak. A regionális raktárközpontok a beérkezett igényeknek/ütemterveknek megfelelően előkészítik a szükséges oltóanyag-mennyiséget és leszállítják azokat a közegészségügyi igazgatóságoknak, illetve az oltási központoknak.
A COVID-19 elleni oltással kapcsolatos tevékenységeket koordináló országos bizottság egy jogi személyiség nélküli, minisztériumközi szerv, amely a kormányfőtitkárság közvetlen alárendeltségében működik.
(kronikaonline.ro)
Bright Telling lies to someone who is being real with you will come back and hunt you, you can not eat (...)
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek