DR
2026. június 28.,  Levente, Irén napja
árfolyam:
1 euro = 6.0731 RON
1 dollár = 598.3364 RON
100 forint = 0.0257 RON

Ferenc pápa: biztosítani kell a kivándorlás jogát is

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

A kivándorlás, de a hazában maradás jogának biztosítását is szorgalmazta Ferenc pápa a migrációról kedden tartott beszédében.


Ferenc pápa a háborúk és üldözés elől menekülők számára nyitott és biztonságos humanitárius folyosókat szorgalmazott a Migrációk és a béke című vatikáni találkozón. 

Népes menekülttáborok helyett, amelyek a pápa szerint csak az itt tartózkodók sérülékenységét növelik és feszültséget keltenek, az egyházfő szélesebb körű befogadást sürgetett a menedékkérők befogadásának terjesztésével.   

Azt is mondta, a kivándorlás jogával egyetemben azt a jogot is biztosítani kell, hogy az embereknek ne kelljen kivándorolni, hanem hazájukban találjanak méltó életkörülményekre.

A migráció nem új jelenség az emberiség történetében, mégis a harmadik évezred elejét erőteljes és világméretű vándorlás jellemzi - közölte a pápa.    

A pápa befogadást, védelmet, integrációt szorgalmazott "sürgős magatartásváltással" a "végeredményben az egozimusból eredő és a populista demogógia növelte" visszutasítás és közöny helyett.

Arról is beszélt, hogy az integráció nem asszimilációt jelent, de nem is kulturális "laposodást", hanem a másik kultúrájának kölcsönös elismerését.

(hvg.hu)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

Hitelek csalás nélkül: MARIAGABOR.HU@GMAIL.COM Hitelek csalás nélkül: MARIAGABOR.HU@GMAIL.COM Helló, pénzre van szüksége a házához, (...)

Vegyen igénybe személyi kölcsönt, és vegye át az irányítást pénzügyei felett! Vegyen igénybe személyi kölcsönt, és vegye át az irányítást pénzügyei (...)

Vegyen igénybe személyi kölcsönt, és vegye át az irányítást pénzügyei felett! Vegyen igénybe személyi kölcsönt, és vegye át az irányítást pénzügyei (...)

adj fel hirdetést
Reklam
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek