Alexander Van der Bellen nyerte az osztrák elnökválasztást - jelentette be hétfő délután az osztrák belügyminisztérium.
A bejelentés szerint a Zöldek pártja által támogatott független jelölt a vasárnapi második fordulóban a szavazatok 50,35, míg riválisa, a szabadságpárti Norbert Hofer a voksok 49,65 százalékát szerezte meg,
A 700 ezer hétfőn megszámlált levélszavazat után összesítették a végleges eredményt, amely szerint Van der Bellen alig több mint 31 ezer szavazattal előzte meg Hofert. A 6,4 millió választásra jogosult 72,7 százaléka ment el voksolni, ez összesen 4,6 millió választót jelent.
Még a hivatalos eredmény közzététele előtt Norbert Hofer elismerte vereségét.
maszol.ro
EXPRESSZ HITELEKET NYÚJTOK EXPRESSZ HITELEKET NYÚJTOK Üdvözlöm, azonnali kölcsönre van szüksége? Minden típusú (...)
EXPRESSZ HITELEKET NYÚJTOK EXPRESSZ HITELEKET NYÚJTOK Üdvözlöm, azonnali kölcsönre van szüksége? Minden típusú (...)
Azonnali kölcsönajánlat 2000 és 150 0000 euró között Azonnali kölcsönajánlat 2000 és 150 0000 euró között Bárkinek 2000 és 90 500 000 euró (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek