Noileg
2026. augusztus 10., hétfő Lörinc napja
árfolyam:
1 euro = RON
1 dollár = RON
100 forint = 0 RON

Humoristára szavaztak a legtöbben az ukrán elnökválasztáson

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Volodimir Zelenszkij humorista közel kétszer annyi szavazatot szerzett az ukrajnai elnökválasztás első fordulójában, mint Petro Porosenko hivatalban lévő államfő - közölte a voksok negyven százalékának összeszámlálása alapján az UNIAN hírügynökség.


A testület közlése szerint Zelenszkij a szavazatok 30,2 százalékát gyűjtötte össze, Porosenkóra a résztvevők 16,7 százaléka adta le a voksát.

A harmadik helyen Julija Timosenko, a Haza (Batykivscsina) párt jelöltje, volt miniszterelnök végzett a szavazatok 13,1 százalékával. A negyedik pedig Jurij Bojko ellenzéki jelölt lett 11,5 százalékkal. A többi jelölt hét százaléknál kevesebb szavazatot kapott.

A második fordulóban Zelenszkij és Porosenko méri össze erejét.

(origo.hu)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

NEM BANKHITEL AJÁNLAT Üdvözlöm, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős (...)

NEM BANKHITEL AJÁNLAT Üdvözlöm, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős (...)

SZILÁRD HITELEK 30 PERC ALATT Üdvözlöm, azonnali kölcsönre van szüksége? Mindenféle kölcsönt kínálok 30 percen (...)

adj fel hirdetést
Reklam
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek