Tíz iraki illegális bevándorlót fogtak el a határrendészek a Bihar megyei Érmihályfalva közelében. A hét felnőtt és három kiskorú előzőleg menedékjogot kért a román hatóságoktól, majd kísérletet tett arra, hogy a román-magyar határon átjutva a Schengen-övezetbe jusson.
A határrendészetnek az Agerpres hírügynökség által idézett közleménye szerint a tíz iraki állampolgár – hét felnőtt és három kiskorú, a legfiatalabb 2 éves – korábban Romániában kért menedékjogot.
Január 23-án 20 óra körül a határrendőrök mintegy 100 méterrel a román-magyar határ közelében tartóztatták fel, majd a határrendészet székhelyére kísérték a bevándorlókat, mivel nem tudták megmagyarázni, milyen célból tartózkodnak a térségben.
A későbbi nyomozás során kiderült, hogy a 18 és 42 év közötti iraki állampolgárok a három gyermekkel együtt a Schengen-övezetbe szerettek volna eljutni. „Határsértésre tett kísérlet miatt indult ellenük eljárás" – teszi hozzá a határrendőrség közleménye.
(kronika.ro)
Hitelek csalás nélkül: MARIAGABOR.HU@GMAIL.COM Hitelek csalás nélkül: MARIAGABOR.HU@GMAIL.COM Helló, pénzre van szüksége a házához, (...)
Vegyen igénybe személyi kölcsönt, és vegye át az irányítást pénzügyei felett! Vegyen igénybe személyi kölcsönt, és vegye át az irányítást pénzügyei (...)
Vegyen igénybe személyi kölcsönt, és vegye át az irányítást pénzügyei felett! Vegyen igénybe személyi kölcsönt, és vegye át az irányítást pénzügyei (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek