Noileg
2026. május 25., hétfő Orbán napja
árfolyam:
1 euro = 6.0732 RON
1 dollár = 658.9182 RON
100 forint = 0.0256 RON

Kelemen a zászlótörvényről: az érvek és a nyitottság eredményre fog vezetni

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Kelemen Hunor reményei szerint a párbeszéd, az érvek és a nyitottság előbb-utóbb eredményre fog vezetni a zászlótörvény kapcsán. A Paprika Rádiónak nyilatkozó RMDSZ-elnök elmondta, a parlamenti vitát nem szabad megspórolni, ezért a képviselőházban és a szenátusban is meg kell vitatni a tervezetet, ugyanakkor a szakbizottságokban és a plenáris ülésen is meg kell szavazni kell az ügyben.


A román lapok a székely zászló "legalizálásaként" értelmezték a PSD képviselői által a parlament elé terjesztett zászlótörvény-tervezetet, mert, mint írják, semmi sem tiltja azt, hogy egy adott térségben minden község és város ugyanazt a zászlót fogadja el, mindössze a román és uniós lobogóval együtt kell majd használniuk. 

Borbély László, az RMDSZ politikai alelnöke a Transindexnek úgy nyilatkozott, helyesnek tartja ezt az értelmezést, hiszen nincs olyan kitétel a törvényben, amely azt mondaná, hogy két településnek nem lehet ugyanaz a zászlója, ami például akár a székely zászló is lehet. 

(transindex, paprikaradio.ro)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

SZÜKSÉGE VAN EGY BIZTONSÁGOS HITELRE? Üdvözlöm, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős (...)

SZÜKSÉGE VAN EGY BIZTONSÁGOS HITELRE? Üdvözlöm, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős (...)

Jelzálog és kölcsön egyben Szeretne saját lakásba vagy házba költözni? Szüksége van hitelre cél nélkül? Nálunk (...)

adj fel hirdetést
Reklam
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek